Ģimenes ārsti turpinās «lēno» streiku

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) valde sēdē ceturtdien, 26. oktobrī, nolēmts turpināt "lēno" streiku, informē asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

LĢĀA valdes sēdē skatīta Veselības ministrijas (VM) atbilde uz asociācijas priekšlikumu par koplīguma slēgšanu saistībā ar ģimenes ārstu darbu. Asociācijas valde secināja, ka VM nav sniegusi atbildi pēc būtības uz izteikto priekšlikumu.

Tā kā atbilde uz priekšlikumu ir tiesiski nozīmīga, LĢĀA valde nolēma prasīt VM un Ministru kabinetam sniegt precīzu atbildi, proti, rakstiski izteikt, vai piekrīt slēgt koplīgumu. Asociācija aicina šo atbildi sniegt līdz 6. novembrim.

LĢĀA valde izskatīja arī VM priekšlikumu parakstīt sadarbības memorandu. Valde secināja, ka līdzīga satura memorandu LĢĀA jau ir parakstījusi 2005. gada 26. maijā un tajā norādītā sadarbība turpinās visus 12 gadus, un ka nav pamata parakstīt jaunu memorandu.

Līdz ar to ģimenes ārsti turpina ''lēno'' streiku, piebilst Veide.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti streiku sāka 3.jūlijā, atsakoties sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus, izrakstīt darba nespējas lapas un receptes. Sarunās ar streikotājiem neizdevās panākt vienošanās par kapitācijas naudas palielināšanu atalgojuma sadaļā. Sākotnēji ministrija prasībām nepiekrita, taču pēc Stratēģiskās padomes sēdes piedāvāja kapitācijas naudas palielināšanu sasaistīt ar kvalitātes kritēriju izpildi.

Streika otrās nedēļas sākumā mediķi paziņoja, ka turpina akciju, mainot tās formu - turpmāk pieņems līdz 20 pacientiem dienā.

Tikmēr oktobrī VM nākusi klajā ar solījumu palielināt tā saukto kapitācijas maksu jeb naudas summu, ko ģimenes ārsts mēnesī saņem par vienu pacientu no 1,25 līdz 1,60 eiro. Ģimenes ārstu asociāciju šāda summa apmierina, bet tā nepiekrīt daļai ministrijas izvirzīto kvalitātes kritēriju, kā arī e-veselības pilnīgai ieviešanai no nākamā gada sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt