Aktuāli

Šadurskis: nevienam pedagogam algai nevajadzētu samazināties

Aktuāli

Lielajos kapos aizdomas par pļaušanas traktora sabojātiem kapakmeņiem; VKPAI sola pārbaudi

Pirmie ārsti sāk testēt e-veselību

Ģimenes ārsti sāk izmēģināt e-receptes un elektronisko darbnespējas lapu

Veselības ministrija ceturtdien, 1.septembrī, sāk izmēģināt e-receptes un elektronisko darbnespējas lapu. Vairāki ģimenes ārsti programmas trīs mēnešus izmantos savā praksē, Latvijas Radio apliecināja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes locekle Gunta Ticmane.

Lielākā daļa ģimenes ārstu e-veselības projektu ļoti gaidīja. Pašlaik ārsti savās praksēs strādā ar ārsta biroja lokālajām programmām. “Ceram, ka no janvāra ar šīm programmām varēsim strādāt visās praksēs Latvijā. E-veselība ievērojami atvieglos ģimenes ārstu dzīvi,” atzina Ticmane.

Kā nākamo soli, ko nepieciešams attīstīt e-veselībā, Ticmane minēja elektroniskos nosūtījumus stacionāriem. Tāpat viņa cer, ka lokālās programmas, kas pašlaik tiek izmantotas praksē, būs savienotas ar e-veselības projektu un ārsti varēs strādāt vienotā sistēmā.

Ticmane cer, ka pacientu dati būs drošībā un tie netiks nopludināti. Vēl pastāv bažas par sistēmas ātrumu, jo pie pašreizējā ārstu noslogojuma ir neiespējami ilgi gaidīt programmas darbību. “Pašreiz, cik zinu, viss nenotiek tik ātri,” atzina Ticmane. Tāpat pilsētu pierobežās interneta savienojums nav tik ātrs, tāpēc arī tas varētu ierobežot programmas veiksmīgu darbību.

Jaunās programmas būs jāapgūst ne tikai ārstiem, bet arī medicīnas māsām, ārstu palīgiem un farmaceitiem. “Cilvēki turpmāk varēs doties uz aptieku bez receptes, uzrādīt personu apliecinošus dokumentus un iegādāties zāles,” atzina Ticmane.

Iepriekš ziņots, ka e-veselības sistēmu bija plānots izmēģināt jau jūlijā, taču dažādu tehnisku iemeslu dēļ tā tika pārcelta uz septembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti