Sadaļas Sadaļas

Ģimenes ārsti nejūsmo par iecerēto remontu Jēkabpils poliklīnikā

Martā Jēkabpils reģionālā slimnīca un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra noslēdza līgumu par remontu slimnīcas ēkā esošajās triju ģimenes ārstu praksēs, izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus. Sakarā ar to nākamgad mainīsies šo ģimenes ārstu prakses telpu atrašanās vieta. Paši ārsti par gaidāmajām pārmaiņām nav sajūsmā, taču slimnīcas vadība apliecina, ka ne ārstiem, ne pacientiem pārmaiņas problēmas neradīs. 

“Principā šis projekts ir mūsu ģimenes ārstu – pediatru, kas strādāja šajās telpās, zaudētāju projekts, jo līdz šim mēs īrējām telpas poliklīnikas bērnu konsultācijas daļā, kas sava laikā speciāli bija būvēta šim mērķim. Tās ir funkcionāli atdalītas telpas no pārējās poliklīnikas”, norādīja ģimenes ārste Rita Auguste. 

Ģimenes ārsti nejūsmo par iecerēto remontu Jēkabpils poliklīnikāIveta Čigāne

Viņa uzsvēra, ka pirms pieciem gadiem, arī izmantojot ES finansējumu, ģimenes ārstu prakšu telpas, kas tiek īrētas no Jēkabpils reģionālās slimnīcas un atrodas poliklīnikas pirmajā stāvā jau tika izremontētas. Te strādā pārsvarā ģimenes ārsti pediatri un telpas ir labi pieejamas māmiņām ar bērniem un ratiņiem.

“Bet pagājušogad beidzās projektā paredzētais piecu gadu pārraudzības termiņš un beidzās mums īres līgumi par šīm telpām. Mēs griezāmies pašvaldībā un NVD [Nacionālajā veselības dienestā], lai mums tiktu pagarināti esošie īres līgumi par šīm telpām. Diemžēl mūsu priekšlikums netika atbalstīts. Līdz ar to mums nebija cita varianta, kā pieņemt telpas poliklīnikas otrajā stāvā vai arī meklēt risinājumu citur,” atzīmēja ģimenes ārste.

Pārcelties uz poliklīnikas otro stāvu piekrita ne visi ģimenes ārsti, kuri līdz šim strādāja poliklīnikas pirmajā stāvā. Auguste sacīja: “Gala rezultātā no septiņiem ārstiem, kas te īrēja telpas līdz šim, mēs trīs iesaistījāmies projektā, bet četri ārsti pieņēma citu lēmumu un risinājumu, kur strādāt.”

Pašlaik ģimenes ārste Bernadeta Belova savus nepilnus 3000 pacientus pieņem divās prakses vietās, tostarp arī Jēkabpils poliklīnikas ēkas pirmajā stāvā, taču jau šogad viņa plāno pamest poliklīnikas telpas un atvērt savu praksi citviet pilsētā.

Belova skaidroja: “Mans uzstādījums ir izveidot normālu ģimenes ārsta praksi, nevis kabinetu ārstam, kur 20 minūtes vienam pacientam, bet vienkārši ģimenes ārsta praksi, kas ietver ļoti daudz ko citu. Tā ir pacienta apskate, tā ir parunāšanās, tā ir aprūpe, infrastruktūra. Šobrīd mēs strādājam kā senos laikos. Dažiem kolēģiem tas patīk, es neko nesaku. Man ir 16 kvadrātmetri, māsa un es. Nu tas nav iespējams, un tāpēc man gribas savu ģimenes ārsta praksi.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš, komentējot situāciju ar ģimenes ārstu prakšu vietu maiņu poliklīnikā, akcentēja, ka poliklīnikas telpas, infrastruktūra tiek labiekārtota un tas savukārt pacientiem nodrošinās gan citu speciālistu, gan arī ģimenes ārstu pieejamību.

“Mums bija iespēja pieteikties uz Eiropas fondiem priekš ģimenes ārstiem, lai varētu dabūt finansējumu un izremontētu ģimenes ārstu prakses. Mēs piedāvājām vairākiem ģimenes ārstiem, pieteicās trīs. Mums mainīsies ārstu pieņemšanas kabineti un nedaudz arī ārstu pieņemšanas vietas poliklīnikā, kad šie ģimenes ārsti tiks pārvietoti uz otro stāvu. Pēc rekonstrukcijas būs tā, ka poliklīnikas viss otrais stāvs būs atvēlēts ģimenes ārstiem,” norādīja Putniņš.

Slimnīcas valdes loceklis arī uzsvēra, ka ģimenes ārstu pārcelšanās uz otro stāvu neapgrūtinās nokļūšanu pie ārsta, jo jau par citiem līdzekļiem ir paredzēts arī lifta un kāpņu remonts.

“Mēs esam saņēmuši vairākas vēstules un arī cilvēki mums ir sūdzējusies, īpaši vecāka gada gājuma cilvēki, ka viņiem ir grūti pārvietoties pa poliklīnikas trepēm, jo tie pakāpieni nav ergonomiski, nav ērti. Pa tiem ir grūti kāpt, un tur nav arī margu. Pēc rekonstrukcijas darbiem  mēs pilnībā būsim izmainījuši trepes. Tāpat būs izveidots panduss. Plānā ir arī pilnībā nomainīt liftus, paplašināt liftu ailes līdz pat 90 centimetriem, lai tur varētu iebraukt cilvēki un māmiņas ar bērnu ratiem un viņiem būtu ērti pārvietoties līdz pat ceturtajam stāvam,” atklāja Putniņš.

Ģimenes ārstu prakšu telpu remontu SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” poliklīnikas telpās plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām, bet to pārcelšanās uz atjaunotajām telpām paredzēta līdz nākamā gada vidum. 

Kopējās remonta izmaksas ir 24 000 eiro, no tiem nepilns pusotrs tūkstotis – slimnīcas finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt