Dienas ziņas

Kā Covid-19 krīze ietekmē Pāvilostu

Dienas ziņas

Vējš nodara postījumus arī ēkām

Uz Covid-19 testu nosūta, pat neredzot pacientu

Ģimenes ārsti mēdz sūtīt pacientus uz Covid-19 testu bez apskates klātienē

Jau nedēļu ģimenes ārsti pēc konkrētiem kritērijiem pacientus var nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm. Pašreiz vēl pāragri secināt, vai tas ievērojami palielinās pārbaudīto cilvēku skaitu. Ģimenes ārsti gan atzīst, ka šobrīd bieži vien pacientu nosūta uz analīzēm, viņu klātienē pat nesatiekot.

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu analīzes veic visiem pacientiem, kuriem ir pneimonijas klīniskās pazīmes, kā arī tiem pacientiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes un atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem, piemēram, vecāks par 65 gadiem, ir ar hroniku saslimšanu vai darba pienākumi saistīti ar augstu saslimšanas risku ar Covid-19. Vajadzības gadījumā ģimenes ārsts izveido nosūtījumu e-veselības portālā vai nosūtījumu Centrālās laboratorijas mājaslapā, vai piesaka pacientu zvanot.

Ģimenes ārsti gan norādīja, ka šobrīd bieži vien pacientu nosūta uz analīzēm, viņu klātienē pat nesatiekot.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijā gan nepieļāva iespēju, ka kāds to varētu izmantot ļaunprātīgi.

"Vai tad cilvēki melos, ka viņi ir slimi? Šī procedūra, ja godīgi saku, jums nemaz nav tik patīkama, lai noņemtu analīzes, jebkura tāda manipulācija rada sāpes un nepatīkama sajūtas," sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Tikmēr ģimenes ārste Līga Zāģere klāstīja, ja pacients pa telefonu saka, ka viņam ir paaugstināta temperatūra, to nevar pārbaudīt. Jautāta, vai tādā gadījumā ir svarīgi, lai pacients dotos uz pārbaudi klātienē, ģimenes ārste sacīja: "Tagad ir tādi laiki, ka nevar saprast. Mums maskas ir, širmji ir, iespēju robežās, jā."

Bez ārsta nosūtījuma tiek izmeklētas tās personas, kuras ir atgriezušās no ārzemēm un 14 dienu laikā parādījušies slimību simptomi. Arī darba devējiem ir iespēja nosūtīt savus darbiniekus uz šādām pārbaudēm, tas iespējams, piemēram, tādu profesiju pārstāvjiem kā ārstniecības personām, operatīvo dienestu darbiniekiem, ziņu žurnālistiem. No šīs nedēļas pievienoti arī tirdzniecības jomā strādājošie.

"Mērķis ir paredzēt, ka arī šos cilvēkus, kas strādā tirdzniecības sektorā, ja viņiem ir saslimšanas simptomi –

drudzis, klepus un citas slimības pazīmes, darba devējs, sazinoties ar koordinatoru no valsts puses, varēs šos cilvēkus nosūtīt uz valsts apmaksātu Covid-19 testēšanu," sacīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

VM speciālisti joprojām aicina iedzīvotājus ievērot visas rekomendācijas, īpaši roku mazgāšanu un publisko kontaktu mazināšanu. Publiskā telpā izskanējis, ka vasarā vīrusa izplatība varētu samazināties, taču ministrija aicina uz to nepaļauties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt