Ģimenes ārsti ik mēnesi saņems 1462 eiro papildu darbiniekam Covid-19 laikā

Ģimenes ārstu praksēm šogad sešu mēnešu garumā plānots finansējums – 1462,07 eiro ik mēnesi – papildu darbinieka piesaistei, kā arī piemaksas par iedzīvotāju no 60 gadiem vakcināciju pret Covid-19. To paredz valdībā 25. janvārī skatītais informatīvais ziņojums "Par līdzekļu piešķiršanu ģimenes ārstu praksēm un ārstniecības iestādēm par papildu resursu piesaisti vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanai 2022. gadā".

Veselības ministrija (VM) informatīvajā ziņojumā skaidro: lai novērstu risku, ka liels skaits pret Covid-19 nevakcinētu augsta riska pacientu šajā gadā nonāk slimnīcās, jāpanāk vismaz 90% vakcinācijas aptvere personu vidū virs 60 gadu vecuma. Nevakcinēto personu skaits uz 2022. gada 9. janvārī ir 101 578. Tādējādi vakcinācija jāuzsāk 48 843 personām vecumā virs 60 gadiem, kas atbilst 90% šajā vecuma grupā.

Savukārt, lai 2022. gadā nodrošinātu balstvakcināciju prioritāri 80% senioru vecumā no 60 gadiem, ir nepieciešams vakcinēt 379 690 personu. Paredzot, ka pusei no šīm personām balstvakcinācija tiks nodrošināta savlaicīgi, tiks piemēroti attiecīgie tarifi.

VM skaidroja, ka vakcinācijas pakalpojumiem nepieciešamais papildu finansējums ir 8 438 952 eiro. Tostarp vislielākais finansējums – 3 772 141 eiro – plānots, lai nodrošinātu maksājumu ģimenes ārstiem papildu darbinieka piesaistei no šā gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam. Ik mēnesi kopumā 430 ģimenes ārstu prakses pusgada garumā saņems 1462,07 eiro. VM norādīja, ka tas atslogos praksē nodarbinātos un ļaus iesaistīties mērķa auditorijas uzrunāšanā un vakcinēšanā. Tāpat papildu resursi ģimenes ārstiem vajadzīgi, lai nodrošinātu pacientu, kuri inficējušies ar Covid-19 un ārstējas mājās, uzraudzību, tostarp slimību saasinājumu novēršanu un novērošanu pacientiem ar hroniskām saslimšanām.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") par šā atbalsta paredzēšanu runāja jau pērn augustā, izsakot cerību, ka tas būs pieejams jau rudenī. Tagad ministrs atzina, ka ātrāk nav bijis iespējams to saskaņot. Par šāda atbalsta iespējām vairākkārt runāts ar nozares asociācijām, taču politisku atbalstu izdevies panākt vien tagad.

"Ģimenes ārsti jau sen norādījuši, ka viņiem vajag papildu darbinieku," sacīja veselības ministrs,

norādot, ka papildu darbinieks palīdzēs primārās un balstvakcinācijas nodrošināšanā, kā arī darbos, kas saistīti ar straujo Covid-19 omikrona paveida izplatību.

Jautāts, cik viegli ģimenes ārstiem uz pusgadu būs atrast šos papildu darbiniekus, Pavļuts atzina, ka Veselības ministrija rēķinās, ka medicīnas darbinieki trūkst. Tāpēc paredzēts, ka šie papildu darbinieki var būt ar citu kvalifikāciju, piemēram, administratīvajā darbā.

"Dodam rīku, ka var darboties pēc nepieciešamības. Ceram, ka daļai ārstu prakšu būs atspaids šajā periodā," piebilda ministrs.

Gadījumā, ja ģimenes ārstam izdosies piesaistīt papildu darbinieku, pusgada garumā ik mēnesi varēs saņemt vēl 119 eiro telpu un tehniskajam nodrošinājumam. Šim mērķim kopumā plānoti 307 020 eiro.

1 081 168 eiro paredzēti piemaksām par 48 843 senioru primāro vakcināciju ārstniecības iestādēs, t.sk. vakcinācijas centros, tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijās vai ģimenes ārstu praksēs. Piemaksas apjoms par primāro vakcināciju ir 12,33 eiro. Tikpat liela piemaksa plānota par savlaicīgu balstvacināciju, kam kopumā plānots atvēlēt 2 340 789 eiro. Savukārt par nesavlaicīgu balstvakcināciju piemaksa plānota 4,94 eiro, bet kopumā tam ieplānoti 937 834 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt