Panorāma

Rēzeknes novadā vakcinējušies 38% pedagogu

Panorāma

Lielbritānijas sertifikāts jāapliecina Latvijā

Ģimenes ārstes praksē Siguldā vairāk nekā 50 % vakcinēto

Ģimenes ārstes praksē Siguldā vairāk nekā 50% potēto, starp viņiem arī vakcīnu skeptiķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Siguldas ģimenes ārstes Ineses Kamergrauzes praksē pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā puse pacientu. Viņu vidū arī vairāk nekā desmit skolotāju, daudz jauniešu un arī viens vakcīnu noliedzējs. Viņa daudz laika velta, pārliecinot šaubīgos.

Jautājumi par poti ir visiem, arī tiem, kuri atnākuši saņemt otro devu. Ārste Inese Kamergrauze gatava skaidrot un atbildēt uz jebkuru. Viņa atklāj: “Man ir izdevies arī pārliecināt cilvēku, kas varbūt gluži nav tā sauktais antivakseris, bet nu… "ne nu vakcinēties, ne nu nevakcinēties". Šodien arī bija tāds vīrietis. Prasu: “Kā bija pēc pirmās?” Viņš saka: “Ļoti labi, tagad visa ģimene uz mani skatīsies, kā būs pēc otrās, un tad visi nākšot.”"

Ilgāk parunājot ar skeptiķiem, ārste saklausa, ka viņu galvenais nevakcinēšanās arguments esot viens un tas pats – vakcīna neesot pārbaudīta un tā varot ietekmēt līdz pat šūnu līmenim.

Inese Kamergrauze stāsta:

“Man ir teikuši tie svārstīgie, ka nav informācijas. Es prasu – bet kur jūs gūstat informāciju? Nu, ja man pasaka, ka soctīklos, “Facebook” un “Tik Tok”, nu tad es sēžu, stāstu, skaidroju...

Nu neietekmē vakcīna nekādā gadījumā tādā līmenī, lai mainītos šūnas ģenētika, šūnas kodolā nenonāk un neradīsies, teiksim, slimi pēcnācēji.”

Arī šodien ārste turpina vakcinēt savā praksē pierakstītos. Seniorus nomaina jaunieši. Skolniece Ieva Rulle atklāj, ka potēties nākusi skolas dēļ, bet ka būtu nākusi arī brīvprātīgi: “Jo es zinu, ka tas viss ieiesies, būs obligāti. Neko slikti nedomāju, viss būs kārtībā.”

Ārste Inese Kamergrauze
Ārste Inese Kamergrauze

Inese Kamergrauze atzīmē: “Nesen soctīklos bija informācija, ka Sigulda ir trešais lielākais novads, kur cilvēki ir savakcinējušies. Tie bija kaut kur virs 40%. Manā praksē paskaitot – vairāk nekā puse.”

Vakcīnu saņēmuši arī desmit skolotāji, kuru ģimenes ārste ir daktere Kamergrauze. Viņa norāda: “Es nezinu, vai ir kāds pedagogs manā praksē, kas nav vakcinēts? Nē, nav, viņi man ir izglītoti. [..] Man ir kauns, ka Latvija ir vienā no pēdējām vietām. Nu, vai tad tiešām mēs esam tāda tauta, kas nesaprot?”

Ārstes pārliecību stiprina arī redzētais Rīgas Austrumu slimnīcā. Šeit viņa regulāri dežurē neatliekamās palīdzības klīnikā. Katrā dežūrā atved kādu ar aizdomām par Covid-19 infekciju. Tas nozīmē – arī 32 grādu karstumā jāvelk pilns aizsargtērps un jādodas pie pacienta. Sviedri tek pa muguru tērcītē.

“Pēc tam iznākot ārā, tu nevari saprast, kur tu esi bijis. Ūdenī vai dušā? Tā piesardzība ir. Bet, kopš es esmu vakcinēta, es jūtos drošāk,” skaidro ārste.

“Lai nāk vakcinējas, lai nebaidās! Nu neklausiet tos, kas tur runā, to tanti kaimiņos! Nav indīgas un neizmēģinātas vakcīnas! Viss ir pārbaudīts! Ticiet ārstiem, mediķiem!”

Lai atbalstītu ārstus, Veselības ministrija rosina gan veidot informatīvos materiālus un izglītojošus seminārus reģionos, gan pārskatīt finanšu stimulus tām ģimenes ārstu praksēm, kurās sasniegta liela vakcinācijas aptvere. Ģimenes ārstiem tiks sniegts arī atbalsts, lai individuāli uzrunātu iedzīvotājus. Par finanšu stimulu apmēriem lems tuvākajās Ministru kabineta sēdēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti