Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

KNAB saņem signālus par rindas apiešanu

Joprojām trūkst vakcīnu pret Covid-19 senioru potēšanai

Ģimenes ārste: Pret Covid-19 vakcinējamo senioru saraksti ir haotiski un neprecīzi

Ģimenes ārsti, kuri savās praksēs nodrošina vakcināciju, iezīmē vairākas problēmas, kas neļauj kāpināt potēšanas apjomu un tempu. Līdztekus vakcīnu trūkumam visā valstī ārsti novērojuši arī dezinformāciju pacientu vidū par pošu iedarbību. Tāpat vakcinējamo senioru saraksti šobrīd ir haotiski un neprecīzi, norādīja Liepājā strādājošā ģimenes ārste Violeta Celma.

Latvijā līdz šim kopumā pret Covid-19 vakcinēti jau vairāk nekā 12 000 senioru vecumā virs 70 gadiem. Ģimenes ārstiem, kuri savās praksēs veic viņu vakcināciju, līdz katras nedēļas ceturtdienai plkst. 11 ir jānodod Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) pasūtījums par nepieciešamajām zāļu devām. Tālāk pieprasījumu izvērtē speciālisti, balstoties uz pieejamo vakcīnu devu kopumā un pasūtīto flakonu daudzumu, proti, vienā flakonā atkarībā no medikamenta ir 5–10 vakcīnu devas.

‘’Tie, kuri pasūtījuši vakcīnas – vienu, divus, trīs flakonus uz savu praksi –, šie pasūtījumi netiek mazināti, tātad tiem, kuriem ir vairāk nekā trīs, tad attiecīgi tiek proporcionāli mazināti, un jāsaka tā – uz pēdējo pasūtījumu sanāca, ka gandrīz 2000 flakoni bija jāmazina," atzina SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Liepājā no 46 ģimenes ārstu praksēm senioru vakcināciju veic 38. Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā 11 ārsti jau no 24. februāra uzsākuši senioru vakcināciju. Potēties gribētāju ir daudz, jo, piemēram, no ģimenes ārstes Violetas Celmas praksē esošajiem 474 senioriem tikai 30% vēl šauboties.

Viņa stāstīja, ka pacientu vidū ir liela dezinformācija par vakcīnu drošumu, tāpēc esot jāveic pārrunas ar katru sirmgalvi individuāli. Šobrīd ir arī lielas neskaidrības un pārpratumi par vakcināciju sarakstiem.

‘’Tagad mēs mokāmies ar to [Vakcinācijas] biroja sarakstu, jo mums zvana un saka, ka laižam iekšā sarakstā cilvēkus, kuri jau ir reģistrējušies, daži pat ir potes jau saņēmuši, un mums tikai tagad nāk, ka viņi ir pierakstīti. Tā ir diezgan liela problēma, cilvēki ir neapmierināti, viņi nesaprot. Vienkāršāk, ja laicīgi būtu salikti saraksti, laicīgi katrs zinātu savus sarakstus, laicīgi būtu potes – 3 mēnešus atpakaļ, ja viņas būtu. Kur uztraukums? Tas ievilksies. Rēķiniet – rudens, pielieciet vēl mēnešus 3–4 klāt," sacīja Celma.

‘’Mēs esam kā ķīlnieki šajā situācijā. Mums ir nodibināts kabinets, darbaspēks un viss būtu, bet nav to vakcīnu mums," sūrojās pašvaldības SIA "Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs" finanšu direktore Vineta Neimane.

"TV Kurzeme", apzvanot vairākus ģimenes ārstus Liepājā, noskaidroja, ka viņiem ir līdzīgas situācijas. Uz šo piektdienu senioru pieraksti vakcinācijai esot jau pilni, bet nav zināms, vai līdz tam vispār saņems vakcīnas un vai to pietiks.

SPKC norādīja, ka zāļu devas ir sadalītas un izsūtītas, bet konkrētus piegādes laikus sarežģītās loģistikas dēļ nevarot pateikt. Tāpat katrs ģimenes ārsts turpmāk saņemšot informāciju, cik flakonus no pasūtītajiem varēs saņemt, lai plānotu vakcinējamo senioru skaitu nākošajai nedēļai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt