Rīta Panorāma

Luksusa labsajūtas procedūras, kuras reti kurš var atļauties

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Līgu Kozlovsku

Ģimenes ārste Balvos: Manā praksē rinda uz Covid-19 poti – līdz janvāra beigām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja gribas tikt ātrāk pie potes pret Covid-19, var doties uz vakcinācijas centriem un kabinetiem, ja rindas uz poti pie ģimenes ārsta ir garas. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītājas Līgas Kozlovskas praksē tā ir līdz janvāra beigām, viņa pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma".

Kozlovska uzsvēra, ka ikdienā slodze praksē ir milzīga.

"Darba apjoms nav izstāstāms," viņa norādīja,

uzsverot, ka kolēģi piedzīvo pārslodzi, tāpēc līdzās naudas piemaksām būtu svarīgi nodrošināt palīgu. Ārste norādīja, ka iepriekšējās sarunas ar valdības pārstāvjiem līdz šim nav nesušas augļus, un kārtējā vēstulē premjeram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") un finanšu ministram Jānim Reiram ("Jaunā Vienotība") lūgts ātri risināt šo problēmu.

"Vairāk nekā 60% ģimenes ārstu joprojām aktīvi vakcinē, bet es nezinu, cik vēl ilgi mums būs spēka to darīt," viņa teica.

Ģimenes ārste arī stāstīja, ka daudz laika tiek veltīts senioriem un viņu pārliecināšanai par labu potei, jo konsultācijas ar šiem klientiem, kas arī ir riska grupā Covid-19 dēļ, ir garākas nekā ar vidēja vecuma pacientiem.

Neraugoties uz to, ka darbojas un tiek atvērti jauni vakcinācijas centri, Kozlovska sacīja, ka seniori tomēr visvairāk par šiem jautājumiem vēršas pie ģimenes ārstiem, lai gan vakcinācijas kabinetu un centru nozīmi potēšanas procesā nevar noliegt.

Viņa skaidroja, ka, piemēram, Balvos vakcinācijas kabinets līdz šim nebija tik noslogots, kā noslogoti ir ģimenes ārsti, kuri potē, tāpēc viņa mudināja cilvēkus, kuri grib ātrāk sapotēties pret Covid-19, doties to darīt vakcinācijas centrā.

Savukārt bērnu vakcinācija neiet raiti, jo potēšanai vajag 10 bērnus – tik, cik devu vienā vakcīnas ampulā, taču rindu dēļ nav iespējams rast laiku vēl desmit pacietiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti