Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Galēji labējā ekstrēmisma draudi

Pārceļas uz Latvijas pierobežu un apceļo Latgali

Ģimene no Krievijas pārceļas uz Latvijas pierobežu un apceļo Latgali

Ciblas novadu par vienu no savas dzīves pieturas punktiem šobrīd uzskata ģimene no Krievijas. Ģimenes galva Konstantīns Beļskijs Latgalē, Blontos pavada vismaz vienu nedēļu mēnesī, apgūst latviešu valodu un veido mājaslapu par ceļojuma iespējām reģiona vēsturē. Visa ģimene šeit kopā svin svētkus un aktīvi iesaistās saimniecības sakopšanā.

Konstantīns rāda ģimenes pašu veidoto norādi “Sīpoliņi” un stāsta: lai arī šeit tiek pavadīta aptuveni trešā daļa gada, saimniecība tiek uzskatīta par otrajām mājām, nevis vienkāršu vasarnīcu. Maskavā ģimenei ir uzņēmums, kura darbība ir saistīta ar kabeļtevelīziju un strādāt iespējams jebkurā pasaules punktā, kur vien pieejams internets. Sev pievērsto uzmanību par dzīvi Latgales laukos ģimene vērtē kā nedaudz pārspīlētu.

"Mēs nedzīvojam pēc daunšiftinga, kā tagad ir pieņemts teikt t.i. neejam uz tualeti mežā, neatsakāmies no civilizētas dzīves, mēs dzīvojam absolūti normālu, aizrautīgu dzīvi," teica Beļskijs.

Visus piecus gadus Konstantīns apgūst latviešu valodu, pagaidām gan runāt kautrējas un intervija raitāk rit viņa dzimtajā valodā, taču ir ļoti labā līmenī apguvis lasīt, rakstīt un klausīšanās prasmi. "Kaimiņi var pasveicināties vai atvadīties, sarakstāmies ar kaimiņiem latviešu valodā. Ja tu sāc būt ar valsti kādā veidā saistīts, tev ir jāzina šīs valsts valodu! Tev ir jātiecas pēc tā, lai to iemācītos. Berlīnē, piemēram, var dzīvot ar angļu valodu, nemācoties vācu valodu, taču tas nenozīmē, ka tā ir jādara," uzskata Beļskijs.

Galvenais ģimenes galvas vaļasprieks ir ceļošana un fotografēšana, patlaban Konstantīns ir autors mājas lapai www.latgo.lv, kur vismaz reizi nedēļā ir apkopoti praktiski padomi tūristiem, gan arī dots ieskats dažādos vēsturiskos faktos. Par vienu no galvenajiem uzdevumiem viņš sev izvirzījis – stereotipu laušanu par Latgali.

Pašlaik Konstantīns apsver domu kārtot naturalizācijas eksāmenu, lai iegūtu Latvijas pilsonību, ir apguvis Latvijas himnu, daudz lasa par Baltijas vēsturi un ar cieņu izturas pret valsts simboliem. "Tas, ka man ir Latvijas karogs pie mājas ieejas, tā nav nekāda speciāla lojalitātes izrādīšana. Man vienkārši patīk Latvijas karogs, tas ir skaists karogs un es atrodos Latvijā, tāpēc to pieliku. Blakus ir Ciblas novada karogs – mana novada, kuru es ļoti mīlu," tā Beļskijs.

Tā kā ģimene nesen ir iegādājusies mājai iepretim esošo saimniecības ēku, jau ir radušās ieceres līdztekus tūrisma mājas lapas uzturēšanai arī pašiem kļūt par tūrisma uzņēmējiem un attīstīt kādu no tūrisma virzieniem tieši Ciblas novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti