Panorāma

Panorāma

Panorāma

Vai un kāpēc jāmācās tautasdziesmas?

Svētku pusdienas Vecās Svētās Gertrūdes draudzē

Ģertrūdes baznīcas draudze svētkos sarūpē pusdienas trūkumcietējiem

Prieks ir lipīgs – saka mācītājs Rinalds Grants. Iepriecinot citus, prieku gūst visa draudze. Tāpēc otrajos Ziemassvētkos par tradīciju kļuvušas Vecās Sv.Ģertrūdes baznīcas draudzes rīkotās Ziemassvētku pusdienas vientuļajiem un mazturīgajiem iedzīvotājiem. Daudziem šī ir vienīgā iespēja svinēt svētkus. Šogad draudzei galdu klāšanā un pusdienu gatavošanā palīgā pieteicās Kanādas vadītās NATO kaujas grupas karavīri.  

Jau no agra rīta Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā notiek gatavošanās vienam no gada nozīmīgākajiem notikumiem - klāti balti galdauti, dekorācijas un iedegtas sveces. Vairākus gadus otrie Ziemassvētki šajā draudzē tiek svinēti ar svētku pusdienām tiem, kam Ziemassvētku laikā un arī ikdienā klājas grūti - tiek aicināti visi, kas ik ceturtdienu šurp nāk uz zupas virtuvi.

"Prieku viņu acīs noteikti var redzēt. Citreiz cilvēki ir arī raudājuši un teikuši, ka šī ir bijusi vienīgā reize, kad viņi šajos svētkos ir piedzīvojuši prieku.  Vairāki Ģertrūdes draudzes cilvēki savukārt ir teikuši, ka viņiem Ziemassvētki tajā brīdī ir notikuši, kad viņi ir redzējuši viņu prieku," atzina mācītājs Grants.

Pamanīt, pievērst uzmanību, iepriecināt, pateikt labu vārdu - ar šādu motivāciju šogad draudzei svētku pusdienu rīkošanā pievienojušies arī karavīri. Daļa ar naudas ziedojumu ēdienam, daļa ar praktisku palīdzību.

"Svētku pusdienas varētu būt arī labs stimuls katram no mums atcerēties, ka ikdienā mums līdzās ir cilvēki, kuriem klājas sliktāk, kuriem ir grūtāk un kuriem mēs varam palīdzēt," teica Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes kapelāns Normunds Celmiņš.

Vientulība un grūtības nav svešvārdi arī karavīriem Ādažu bāzē. Šis ir pirmais gads, kad draudzes pusdienu rīkošanā iesaistījušies karavīri no Kanādas, ASV, Spānijas, Itālijas, Albānijas un Slovēnijas. Būtu nākuši vairāk, bet ierobežotās vietas dēļ galdu klāšanā, dziedāšanā un ēdiena izdalē piedalīties ļauts 12  karavīriem.

"Esam tālu prom no mūsu ģimenēm, bet mums joprojām ir iespēja dot sabiedrībai šeit un tas ir liels prieks palīdzēt. Parādot, ka, jā, mums ir nozīmīgi visi mums apkārt," atzina karavīrs Ričards no Kanādas.

"Ziemassvētki ir ļoti vientuļš laiks. Mēs saprotam vientulību, jo esam prom no ģimenēm. Cilvēkiem, kas nāk uz šejieni - atraitņiem vai tiem, kam nav ģimenes tuvumā, mēs gribam atdarīt. Nācijai, kas mūs uzņem, dod mājas šajā pilsētā, nest svētību, pacienājot ar siltu ēdienu, pasveicinot," piebilda Kanādas vadītās NATO kaujas grupas kapelāns, kapteinis Edgars Šrēders.

Gan ikdienā, gan Ziemassvētkos draudze ar pusdienām nodrošina aptuveni 250 cilvēkus. Šodien katram sagādāta arī dāvana. Ik ceturtdienu pusdienu gatavošanā iesaistās vairāk nekā desmit draudzes locekļi.

Gunta Miķilpa to dara ceturto gadu. "Tas ir mans aicinājums. Kā nu kurš atrod to labdarību. Mani tas ļoti apmierina. Cilvēciņi paēduši, apmierināti."

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti