Gerhards uzdevis Ušakovam izvērtēt «Rīgas satiksmes» atbildību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) uzdevis nekavējoties izvērtēt uzņēmuma „Rīgas satiksme” valdes locekļu atbildību saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu paaugstināšanu. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pērn decembrī saņēmusi vēstuli no Valsts kontroles, kurā teikts, ka Rīgas pašvaldība tā arī nav izvērtējusi personu atbildību par Valsts kontroles pagājušā gada maijā publiskotajā revīzijas ziņojumā norādītajiem pārkāpumiem saistībā ar biļešu tarifu noteikšanu. Revīzijas mērķis bija noteikt, vai plānotais tarifs aprēķināts atbilstoši normatīviem.

Ministra padomnieks Dainis Locis Latvijas Radio skaidroja, ka   šāda vadības izvērtējuma nav bijis, tātad arī šīs atbildes no Rīgas pašvaldības puses ir bijušas pietiekami virspusējas.

„Kaut kādos punktos kaut kas tiek atzīts, kaut kas tiek noliegts un, protams, nekāda vadības izvērtējuma kā tāda nav. Lūk, šajā situācijā gada beigās, decembrī, Valsts kontrole vērsās pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda ar lūgumu iesaistīt arī savus ietekmēšanas līdzekļus, lai Ušakova kungs nodrošinātu izpildi šim vadības izvērtējumam,” stāstīja Locis.

Pēc šīs vēstules saņemšanas ministrs ir uzrakstījis vēstuli Ušakovam,  lai tiktu izvērtēta to valdes locekļu atbildība, kas ir "Rīgas satiksmē".

Jau ziņots, ka biļetes galīgā cena noteikta 1,15 eiro. Biļete pie transportlīdzekļa vadītāja maksās divus eiro. Rīgas dome skaidroja, ka tai nav iespēju turpināt tādā pašā apjomā kompensēt uzņēmumam „Rīgas satiksme” tarifu 0,60 eiro apmērā visiem pasažieriem (kā  pagaidu risinājums 2014.gadā bija piemērots tarifs  0,60 eiro, kas bija par 50% zemāks nekā pašizmaksa).

Kamēr Rīgas pašvaldība ieplānotajā braukšanas maksas pieaugumā vaino valdību, kas nepiešķīra finansējumu nerīdzinieku pārvadājumiem, Valsts kontrole uzsver – pērn vasarā konstatētās nepilnības aizvien nav novērstas. Tās atrisinot, rastos naudas ietaupījums un braukšanas maksa, iespējams, pat nebūtu jāceļ.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa uzsvēra, ka pat pēc konstatētajām nepilnībām pamanāmu pārmaiņu uzņēmumā „Rīgas satiksme” nav. Nerisināti palikuši vairāki jautājumi, piemēram, veids, kā pašizmaksas noteikšanai tiek prognozēts pārvadājamais pasažieru skaits. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt