Rīta Panorāma

Intervija ar Ramonu Salmiņu un Juri Meijeru

Rīta Panorāma

Raiņa «Pūt, vējiņi» uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves

Intervija ar Kasparu Gerhardu - VARAM ministru (VL-TB/LNNK)

Gerhards: Jūtams sabiedrības atbalsts depozīta sistēmai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau trešdienas, 12.septembrī, varētu nodot Saeimai depozīta sistēmas likumprojekta ieceri, un, lai gan pret sistēmu iebilst atsevišķas nozares, “mēs redzam lielo sabiedrības atbalstu”, LTV “Rīta panorāmai” sacīja ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Ministrs teica, ka sabiedrības atbalsts ir liels, lai gan cilvēki saprot, ka gaidāms sadārdzinājums, bet vide būs sakārtota.

Gerhards gan neprecizēja, kā tieši atbalsts ir mērīts, bet augustā publiskotā SKDS aptauja liecina, ka topošo depozīta sistēmu atbalsta 45% iedzīvotāju.

Gerhards sacīja, ka tā ir mūsu iezīme, mēs gribam dzīvot sakārtotā vidē, “latviska Latvija ir zaļa Latvija!”

KONTEKSTS:

Nacionālās apvienības deputāti vēlas atgriezties pie jautājuma par dzērienu taras depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā. Atbilstošo likumprojekta paketi apvienība iesniedza izskatīšanai Saeimas sēdē.  

Iepakojuma depozīta sistēma paredz iespēju iedzīvotājiem atgūt samaksāto depozīta maksu par iepakojumu, nododot izmantoto dzēriena iepakojumu taras pieņemšanas automātā vai punktā.

Iepriekš pret likumprojekta virzību iebilda Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Zemkopības ministrija. Šobrīd gan Zaļo un Zemnieku savienības, gan "Vienotības" pārstāvji pauduši atbalstu jautājuma virzīšanai izskatīšanai parlamentā.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti