Panorāma

Latvijā viesojas NATO ģenerālsekretārs

Panorāma

ASV cer, ka Krievija atgriezīsies pie eiropeiskas izvēles

Intervija ar Ēriku Kalnmeieru

Ģenerālprokurors: Zolitūdes traģēdiju varēja novērst vēl īsi pirms tā notika

Zolitūdes traģēdiju, kurā gāja bojā 54 cilvēki, varēja novērst vēl pagājušajā gadā īsi pirms tā notika, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Panorāma” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Traģēdiju varēja novērst, ja cilvēki, kuriem bija pienākums sekot līdzi ēkas stāvoklim, būtu to pienācīgi darījuši, sacīja Kalnmeiers.

Tas nenotika nejauši, tas nenotika vienā dienā. Tā ir vesela ķēde savstarpēji saistītu notikumu, kas summējās un rezultātā sasniedza savu kritisko mazu 2013.gada 21.novembrī,” sacīja Kalnmeiers.

Viņš arī atklāja, ka lielākā daļa traģēdijas cēloņu atradās slēptajā zonā un nebija redzami.

Ģenerālprokurors apliecināja, ka izmeklēšana beigsies ar to personu saukšanu pie atbildības, kuri ar savu darbību vai bezdarbību izraisījuši traģiskās sekas. Un tās būšot vairākas personas.

Tai pašā laikā jārēķinās, ka tiesā lielākā cīņa nebūs starp apsūdzības uzturētāju un atbildētājiem, bet starp aizstāvības un apsūdzības pieaicinātajiem ekspertiem. Kalnmeiers atzinīgi novērtēja ekspertu darbu, norādot – viņi strādā apzinīgi un paši konstatējuši vairākus virzienus, kur vēl bija vajadzīgs strādāt.

Zolitūdes traģēdijas lieta ir lielākā un sarežģītākā krimināllieta Latvijas vēsturē, un šo darbu veic milzīgs cilvēku skaits. Izmeklēšanas darba grupā ir iesaistīti 40 izmeklētāji un četri prokurori, stāstīja ģenerālprokurors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti