Panorāma

Eiropas Savienība solidāra ar Poliju

Panorāma

Panorāma

Ģenerālprokurors prasa izbeigt “Jaunās paaudzes” darbību

Ģenerālprokurors tiesā prasa izbeigt «Jaunās paaudzes» darbību

Ģenerālprokurors Juris Stukāns tiesā iesniedzis prasību par reliģiskās organizācijas "Evaņģēlisko kristiešu baznīcas "Jaunā paaudze" Rīgas draudze" un reliģiskās organizācijas "Evaņģēlisko kristiešu baznīca "Jaunā paaudze"" darbības izbeigšanu, informēja prokuratūrā. 

Prokuratūrā "Jaunās paaudzes" darbību pārbaudes laikā konstatēts, ka pretēji prasībām ievērot sociālo distancēšanos un citus pasākumus, kas paredzēti epidemioloģiskai drošībai, "Evaņģēlisko kristiešu baznīcas "Jaunā paaudze" Rīgas draudze" ne mazāk kā sešas reizes 2021. gada laikā pieļāvusi publiskus pasākumus ar dalībnieku piedalīšanos, neraugoties uz to, ka par šādiem pārkāpumiem jau tikuši piemēroti administratīvie sodi.

Materiāli, kas izvērtēti prokuratūrā veiktās pārbaudes laikā, dod pamatu prasības celšanai par reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanu ar tiesas nolēmumu.

2021. gada 10. novembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai iesniegts ģenerālprokurora prasības pieteikums par reliģiskās organizācijas "Evaņģēlisko kristiešu baznīcas "Jaunā paaudze" Rīgas draudze" un reliģiskās organizācijas "Evaņģēlisko kristiešu baznīca "Jaunā paaudze"" darbības izbeigšanu.

Pieteikumā vienlaikus lūgts piemērot pagaidu aizsardzības līdzekli – aizliegumu atbildētājam veikt noteiktas darbības, un aizliegt abām reliģiskajām organizācijām veikt jebkādus publiskus pasākumus klātienē (ar skatītājiem fiziskā klātbūtnē), tai skaitā dievkalpojumus, neatkarīgi no pasākuma norises vietas.

KONTEKSTS:

"Evaņģēlisko kristiešu baznīcas "Jaunā paaudze"" dibinātājs un līderis jeb bīskaps vai vecākais mācītājs ir Aleksejs Ļedjajevs, kurš jau vairākus gadus ir pazīstams gan ar aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, piemēram, protestos pret praidu, gan ar tuvību politikai – piemēram, atbalstot dažādas Aināra Šlesera vadītās partijas un dodot dievkalpojumos tribīni gan pašam politiķim, gan viņa līdzgaitniekiem.

Pēdējā laikā "Jaunā paaudze" ziņās figurē saistībā ar policijas fiksētajiem pārkāpumiem par Covid-19 ierobežošanas epidemioloģisko prasību neievērošanu. Vairāki administratīvie sodi draudzei tika uzlikti jau pavasarī, taču nu policija regulāri konstatē, ka "Jaunā paaudze" neievēro rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Prokuratūra pagājušajā nedēļā sāka pārbaudi par Ļedjajeva vadītās "Evaņģēlisko kristiešu baznīcas "Jaunā paaudze"" darbību, atkārtoti ignorējot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt