Ģenerālprokurors: Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī

Zemā atalgojuma, lielās kadru mainības un cilvēku neieinteresētības dēļ strādāt Valsts policijā, izmeklētāju darba kvalitāte ir zema un lietu izmeklēšana tuvojas katastrofas līmenim, intervijā Latvijas Radio trešdien pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Izmeklētāju kvalitatīvais sastāvs ir zems un ir ārkārtīgi daudz problēmu,” saka Kalnmeiers. „Pašlaik lietu izmeklēšana Valsts policijā tuvojas katastrofālam stāvoklim. Es esmu runājis ar virsprokuroriem – es jautāju, kā ir ar izmeklēšanu, un bija atbilde - ka pēdējo 15 gadu laikā laikam vissliktākais stāvoklis, kāds ir bijis,” kādu sarunu ar virsprokuroriem atstāsta Kalnmeiers.

Viņš akcentē, ka policijā strādājošie izmeklētāji ir pārslogoti. Tādējādi, piemēram, Rīgas pils lietas izmeklēšanas laiks, kas ritēja gadu, ir normāls.

Cits piemērs – Ekonomisko noziegumu pārvalde. Tā izmeklē smagus un sarežģītus ekonomiskus noziegumus vai iespējamus noziegumus, piemēram, „Liepājas metalurga” un Latvijas Krājbankas lietas, taču pārvaldē strādā tikai 20 izmeklētāji, klāstīja Kalnmeiers. Katrs no tiem ir aizņemts ar vairākām lietām.

Prokuroriem reizēm jāveic izmeklētāju pienākumi, jo jaunie cilvēki, kas atnākuši strādāt policijā, nereti nezina, kas viņiem ir jādara.

Visi statistikas rādītāji liecina, ka stāvoklis nav labs un Iekšlietu ministrijai ir jādomā, kā jau tuvākajā laikā mainīt esošo situāciju, teica ģenerālprokurors.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti