Ģenerālprokuratūra VK materiālus par Rīgas brīvostu pārsūta policijai

Ģenerālprokuratūra uzdevusi policijai pārbaudīt Valsts kontroles atklātos pārkāpumus Rīgas brīvostā. Kamēr nebūs saņemts atzinums no tiesībaizsardzības iestādēm, Rīgas pašvaldības pārstāvji ostā nepiekritīs atbrīvot no amata ilggadējo ostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

Valsts pārstāvji Rīgas brīvostā pirmdien plāno lūgt ostas valdes priekšsēdi, Rīgas vicemēru Andri Ameriku, sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par ostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošanu. Pamats Loginova atlaišanai ir Valsts kontroles konstatētie nelietderīgie un nelikumīgie tēriņi ostā vairāk nekā 40 miljonu latu apmērā.

Amerikam, kurš atrodas atvaļinājumā, sēde pēc likuma jāsasauc piecu darbadienu laikā. Visticamāk, tā notiks nākampirmdien. Šajā dienā jau ir sasaukta viena valdes sēde, kurā plānots apstiprināt Valsts kontroles fiksēto trūkumu novēršanas plānu. Taču Rīgas domes pārstāvji ar Ameriku un mēru Nilu Ušakovu priekšgalā nav gatavi lemt par Loginova atbrīvošanu, pirms Ģenerālprokuratūra nebūs apstiprinājusi kontroles atklājumu patiesumu. 

„Ja kontrole pateikusi, ka daudzi lēmumi bijuši it kā nelikumīgi, rodas jautājums, kā strādājis ostas juridiskais departaments, kurš pirms tam apgalvojis, ka viss ir bijis pareizi. Ar aicinājumu Ģenerālprokuratūrai pašvaldības pārstāvji vēlas trešo viedokli no malas,” pauž Amerika padomnieks Mareks Gailītis.

Nav zināms, cik laika vajadzēs revīzijas ziņojuma izskatīšanai, taču ātra atbilde, visdrīzāk, nav gaidāma. Ģenerālprokuratūra uzdevusi ostas tēriņus izmeklēt Valsts policijai, apliecina prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis ostā Ģirts Greiškalns uzskata, ka ostas valde var atbrīvot Loginovu, arī balstoties uz Valsts kontroles ziņojumu, negaidot kāda tiesībsargājošās iestādes atzinumu. „Esam iekļāvuši trīs darba kārtības jautājumus. Viens ir par kontroles ieteikumu apstiprināšanu, otrs ir par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu ar pārvaldnieku, trešais ir par izmeklēšanas komisija izveidošanu, lai vērtētu citu darbinieku atbildību,” saka Greiškalns un norāda, ka par šo jautājumu iekļaušanu nākamās pirmdienas valdes sēdē ir atbildīgs Ameriks.

Lai arī ostas valdē ir pa četriem valsts un pašvaldības pārstāvjiem, Amerikam kā vadītājam ir izšķirošā balss. Rīgas vadība allaž aizstāvējusi ilggadējo ostas pārvaldnieku Loginovu, sakot, ka viņa laikā Rīgas osta kļuvusi par lielāko Baltijas valstīs pārkrauto kravu ziņā. Turpretim valdības koalīcijā ietilpstošā Reformu partija uzskata, ka osta varētu strādāt labāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti