Dienas ziņas

Latgalē izplatās telefonkrāpšana

Dienas ziņas

Jelgavas novadā meklē sakoptāko paaudzes mantojumu

Gāzes sprādzienā Liepājā cieš 7 cilvēki

Gāzes sprādziens Liepājā: Ir arī aizdomas par pašnāvības mēģinājumu

Dabasgāzes sprādzienu Liepājā, Vānes ielā, iespējams, izraisīja nelegāls pieslēgums dabasgāzes sadales tīklam, apskatē secinājuši uzņēmuma "Latvijas gāze" speciālisti. Savukārt ugunsdzēsējiem šobrīd radušās aizdomas, ka vīrietis mēģinājis izdarīt pašnāvību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Mursals Kirimovs stāstīja, ka „vīrietis it kā jau teicis, ka to darīs”.

„Sprādziens bija dzīvojamā istabā nevis virtuvē, kur ir gāzes iekārtas. Viņš gaidīja to koncentrāciju, jo gāzes koncentrācija bija liela, tāpēc arī bija tāds sprādziens,” atzīst Kirimovs.

Eksplozijā cietušās mājas iedzīvotājiem, no kuriem deviņiem pēc tam bija nepieciešama mediķu palīdzību, kopš sprādziena drošības apsvērumu dēļ svētdien savu mājokli bija iespējams apmeklēt tikai īslaicīgi un policijas pavadībā.  

Spēcīgā sprādziena dēļ, kurš nogranda sestdienas vakarā Liepājā, daudzdzīvokļu namā uz Vānes ielas, aptuveni 80 iedzīvotājiem nācās pamest māju un meklēt pajumti vai nu pie draugiem un tuviniekiem, vai arī izmantot Liepājas pašvaldības piedāvāto sociālo māju.

Aculiecinieki stāsta, ka lielākā daļa no mājas iedzīvotājiem pēc spēcīgā sprādziena tūlīt paši steigušies pamest ēku, savukārt daļu iedzīvotāju, tai skaitā arī vairākus cilvēkus ar kustību traucējumiem, evakuēja pēc dažām minūtēm ieradušies operatīvie dienesti.

Mājas iedzīvotāja Ināra atceras, ka pēc sprādziena “sieviete kaimiņos sāka kliegt”.  „Domāju, ko viņa kliedz? Atvēru dzīvokļa durvis, un tad viņas dzīvokļa durvis lidoja manām durvīm virsū, salauza tās, uguns arī nāca virsū. [..] Kaut kā to uguni nodzēsām, bet dzīvoklis bija bojāts,” stāsta Ināra.

 “Mums pie loga bija galdiņš, puķes, tagad tur nav ne galdiņš, ne puķes. Viena lūžņu kaudze. Tagad sētnieks cenšas kaut ko nest ārā, tīrīt to koridoru,” saka cita mājas iedzīvotāja  Maija Lapiņa.

Sprādzienā dažādas traumas guva septiņi mājas iedzīvotāji, kurus nogādāja slimnīcā. Starp viņiem bija arī divi mazi bērni – divus un trīs gadus veci, kuri bija saelpojušies dūmus, bet vissmagāk cieta vīrietis, kurš viens dzīvojis dzīvoklī, kur notika gāzes sprādziens.

Viņš guvis plašus ķermeņa apdegumus un ārsti par viņa dzīvību cīnījās reanimācijā. Kāds šobrīd ir vīrieša veselības stāvoklis, Liepājas reģionālā slimnīca informāciju nesniedz.

Savukārt dienas laikā apskati mājā veica Liepājas domes pieaicinātie eksperti, lai pārliecinātos, vai mājā varēs atgriezties iedzīvotāji. Sākotnējais būvniecības ekspertu vērtējums liecināja, ka ēkas nesošās konstrukcijas eksplozijā nav bojātas un iedzīvotāji var atgriezties savos mājokļos, izņemot otrā stāva iemītniekus, jo tas cietis visvairāk –  dzīvokļiem izlauztas durvis un logi, tāpēc šos dzīvokļus turpina apsargāt policija.  

Arī no iedzīvotāju teiktā noprotams, ka visvairāk cietis ēkas otrais stāvs, bet arī citu stāvu dzīvokļu sienās pēc sprādziena parādījušās plaisas.  

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš  LTV raidījumam „Panorāma” pastāstīja, ka pieci būvniecības eksperti atzinuši ēku par drošu iedzīvotājiem, un līdz ar to pakāpeniski uzsākta iedzīvotāju atgriešanās mājās.

Otrajā stāvā gan izsisti logi un durvis, un Liepājas namu apsaimniekošanas uzņēmums jau pirmdien sāks bojāto dzīvokļu atjaunošanu. „Mēs darām visu, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk,” sacīja Ansiņš.

 

Uzņēmuma "Latvijas gāze" speciālistu veiktā sākotnējā cietušās ēkas apskate liecina par to, ka iespējamais eksplozijas cēlonis ir patvaļīgi izveidots pieslēgums dabasgāzes sadales sistēmai, norādīja uzņēmuma preses sekretārs Vinsents Makaris.

Viņš pastāstīja, ka jau pēc sprādziena uzņēmuma speciālisti konstatēja nelegālu pieslēgumu, dzīvoklī, kurā bija atslēgta gāzes padeve, bija norauta plomba. Kādēļ tieši notika sprādziens, izmeklēs gan policija, kura sākusi kriminālprocesu, gan „Latvijas gāzes” komisija, taču jau tagad „situācija ir diezgan skaidra” un sprādzienā, visticamāk, vainojams tieši šis nelegālais pieslēgums.

 Pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegtās informācijas, pēc sprādziena slimnīcā palīdzība sniegta astoņiem iedzīvotājiem, kuri galvenokārt ir guvuši apdegumus vai arī sasitumus, bet ļoti smagā stāvoklī ir viens no cietušajiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti