Gāzes sprādzienā Siguldā sagrūst daudzbērnu ģimenes māja

Trešdien, 8.augustā, vakarā Siguldas novadā noticis gāzes sprādziens, kura rezultātā sagruva dzīvojamās mājas siena. Sprādzienā cietis 17 gadus vecs jaunietis un 47 gadus vīrietis. Abiem ir ķermeņa apdegumi - viens no viņiem ir stabilā, bet otrs smagā stāvoklī, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Ēkā pēc sprādziena nav iespējams atgriezties. Kā Latvijas Radio pastāstīja Siguldas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Brikmane, Siguldas novada pašvaldība ir saņēmusi informāciju no operatīvajiem dienestiem, ka mājās “Plinkas” ir noticis gāzes sprādziens un ir aizdegusies iekārta, tādēļ mājā noticis nogruvums.

Sindija Brikmane: Par gāzes sprādzienu Siguldas pagastāRūdolfs Krieviņš

  Tā ir privātmāja, kurā dzīvo ģimene ar trīs bērniem, un visi ir nogādāti medicīnas iestādē.

  Sprādzienā cietušais jaunietis ir Latvijas U-18 basketbola izlases dalībnieks Dāvids Vīksne,

  LTV apstiprināja Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins.

  Ģimenei esot piedāvāta pašvaldības palīdzība, bet no tās ģimene atteicās, jo cietusī ēka bijusi vasaras mītne, bet ģimenei ir piešķirts pašvaldības īres dzīvoklis, kurā tā uzturas ikdienā. 

  Pašvaldība gan sola paturēt ģimeni redzeslokā, lai nepieciešamības gadījumā piedāvātu palīdzību. Esot piedāvāta palīdzība veselības uzlabošanai, mantas atjaunošanai un psihologa konsultācijas, bet ģimene atbildi par nepieciešamo palīdzību nav sniegusi.

  Apsekot ēku ir devušies arī pašvaldības Būvvaldes pārstāvji.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija liecina, ka izsaukums uz notikuma vietu saņemts trešdien plkst. 21.13. Notikuma vietā glābēji konstatēja, ka sprādziena rezultātā noticis ēkas nogruvums 200 kvadrātmetru platībā.

  Pirms glābēju ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki, kuri nodoti mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji norobežoja teritoriju, un plkst. 23.39 darbi tika pabeigti.

  Sprādziens noticis kādā no telpām, kur cilvēki ieslēguši gaismu, bet tur bijusi gāzes noplūde - tā liecina Valsts policijas rīcībā esošā informācija.

  Notikušā apstākļu skaidrošanai sākts kriminālprocess. 

  Savukārt 9. augusta rītā ugunsnelaime piemeklējusi Ķūļciema pagastu. Tur nodegusi dzīvojamā māja, atstājot tās iemītniekus bez jumta virs galvas. Ugunsgrēkā cietušo nav, informēja Talsu novada pašvaldība.

  Talsu novada sociālais dienests ir parūpējies, lai ģimenei tiktu nodrošinātas pirmās nepieciešamības lietas. Sasaukta Dzīvokļu komisija, lai izskatītu dzīvojamās platības ierādīšanu. Tiklīdz tiks sakārtota nepieciešamā dokumentācija, sasauks  ārkārtas sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdi, lai lemtu par atbalsta piešķiršanu ārkārtas gadījumos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti