Dienas ziņas

Izdota Jelgavas 750. gadskārtai veltīta pastmarka

Dienas ziņas

Latgales piensaimnieki apņemas pārvarēt krīzi

Noskaidro gāzes noplūdes iemeslu

Gāzes noplūde Talsos notikusi nozagta noslēgvārsta dēļ

Pagājušajā nedēļā vienā no Talsu daudzdzīvokļu māju pagalmiem gāzes noplūdi izraisīja tas, ka vienai no tvertnēm bijis nozagts noslēgvārsts, secināja „Latvijas propāna gāzes” dienests. Tomēr šis negadījums atklāj arī citas nepilnības, ar kādām nācās sastapties iedzīvotājiem.  

 „Latvijas propāna gāzes” darbinieki ir noskaidrojuši, ka vienai no spiedtvertnēm bija iztrūcis noslēgvārsts jeb ventilis, kurš nodrošina tvertnes hermētiskumu. Pēc darbinieku domām, ventilis ir nozagts. Par gadījumu policijai ir uzrakstīts iesniegums.

„Latvijas propāna gāzes” tehniskais direktors Ruslans Jurgensons stāstīja, ka uzņēmums ir pārliecināts par aprīkojuma tehnisko stāvokli un drošību.

Pēc pagājušās nedēļas negadījuma Talsu novada pašvaldība plāno iegādāties gāzes analizatoru, kuru nodot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), lai turpmāk varētu kontrolēt gāzes noplūdes ne tikai krātuvēs, bet arī cilvēku mājās, tādējādi savlaicīgi reaģējot uz iespējamo nelaimi.

VUGD Talsu daļas komandieris Kaspars Vaivods šo ieceri vērtē pozitīvi, jo dienests arī dodas uz izsaukumiem, „kur vēl ir šādas tādas ķibeles ar gāzes noplūdi”. „Mēs varētu nomērīt un apskatīt šo koncentrāciju, cik tā ir bīstama,” sacīja Vaivods.

Talsu novadā neesot ekonomiski izdevīgi uzturēt darbiniekus – gāzes speciālistus, un tuvākā vieta, kur tādi ir, ir Ventspils. Cilvēkiem gāzes noplūdes gadījumos ir jāzvana uz avārijas dienestu vai „Latvijas propāna gāzes” avārijas - servisa dienestu. Lai gan dienesta pārstāvji neatzīst problēmas šādā sistēmā, Talsu pieredze gan liecina, ka komunikācija ar dienestiem ir neveiksmīga.

Gāzes noplūdes aculiecinieks Raivo Pavlovičs stāstīja, ka „tur bija jocīgi - viņi man pateica, ka mani savienos ar kaut ko, savienoja - es nezinu, ar ko, cilvēks atbildēja, bet es nezinu, kas tas bija. Viņš sākumā laikam domāja, ka tas ir joks, nolamājās, ka neriktīgi ir savienots un lai es zvanu vēlreiz uz 112. Es teicu, ka es jau zvanīju, ka mani savienoja ar jums,” stāstīja Pavlovičs.

Gāzes krātuvēm reizi gadā tiek veikta obligātā pārbaude, piesaistot neatkarīgos ekspertus. Tās veic arī „Latvijas propāna gāzes” darbinieki uzpildes un profilaktisko darbu laikā. Pēc negadījuma Talsos tika pārbaudītas visas krātuves un konstatēts, ka tās ir labā stāvoklī un drošas.

Jau ziņots, ka gāzes noplūde Talsos, daudzdzīvokļu mājas pagalmā Dundagas ielā 12  notika 28.janvārī ap plkst.15. Nekavējoties tika izsaukti glābēji, kā arī Valsts policijas darbinieki, kuri norobežoja notikuma vietu un informēja iedzīvotājus par nepieciešamību evakuēties.

Negadījumā cietušo nebija, un apkārtējai videi briesmas nedraudēja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt