Dienas ziņas

Ziemas prieki bez sniega

Dienas ziņas

Izkopj egļu mežu

Rotā Gaujas tiltu pie Cēsīm

Gaujas tilts pie Cēsīm izrotāts Ziemassvētkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ik vasaru cēsnieki pulcējas uz Gaujas tilta, lai to ietērptu ziedu rotā. Šogad, turpinot šo tradīciju, tilts pirmo reizi saposts arī Ziemassvētkiem. Atzīmējot ziemas saulgriežus, iedzīvotāji kopīgi rotāja eglītes, kas garāmbraucējus priecēs līdz pat janvārim.   

Ideja par to, ka Gaujas tilts jārotā arī Ziemassvētkos, cēsniecei Līgai Kalniņai radās, iedvesmojoties no mākslinieces Daces Zaharovas, kura pirms astoņiem gadiem aizsāka tradīciju - aicināja cēsniekus kopīgi stādīt puķes, lai rotātu Gaujas tiltu krāšņiem ziediem, kas priecē visu vasaru.

“Pienāca tāds brīdis, ka Cēsu svētki bija maija beigās, un tur bija arī tāds moto, kas saistīts ar svētkiem - Cēsu stāsti. Domāju, kāpēc nevarētu būt Gaujas stāsts, Gaujas tilta stāsts. Aizgāju pie daiļdārznieces, un viņa priecīga par to ideju. Tā viss attīstījās.  Tās atsauksmes, ko saņemam, ir ļoti patīkamas, tās silda sirdi,” atzina Dace Zaharova.

“Es tā ļoti aktīvi parasti piedalos tajā vasaras greznošanā.  Tad mēs izdomājām, ka, tā kā es strādāju stādaudzētavā, varētu palūgt stādaudzētavai iedot eglītes un mēs varētu uztaisīt svētkus uz tilta - ne tikai vasarā, bet arī ziemā,” stāstīja pasākuma iniciatore Līga Kalniņa.

Ietērpt tiltu svētku rotā ieradušies kā cēsnieki, tā arī pilsētas viesi. Egļu zaros viņi kar neplīstošus un atstarojošus rotājumus, lai tie būtu redzami ikvienam garāmbraucējam.

“Mēs atnesām tādas lietiņas, kas labi tumsā spīd. Tā, ka mašīna brauc garām un tad gaismiņa atstarojas. Tie ir atstarotāji, kas mums ir un katram vajadzīgi tumšajā laikā,” stāstīja cēsniece Lita Rāviņa.

“Es esmu atbraukusi no Rīgas, dzirdēju par šo fantastisko akciju, ko Cēsīs taisa, izgaismojot šo tiltu. Man tas simboliski šķiet - kā gaismas tilts uz nākotni. Esam sagatavojuši tādas mantiņas atstarojošas. Tā ir laba tradīcija, varētu pārņemt citi to, ko Cēsīs šeit dara,” atzina rīdziniece Velga Tervite.

Pēc svētkiem Līga Kalniņa iecerējusi visas sešas eglītes pārstādīt mežā, lai ar savu skaistumu tās priecētu arī nākamajos gados.

Rotāts eglītēm, Gaujas tilts Cēsīs šādi mirdzēs līdz pat Zvaigznes dienai, savukārt vasarā tas atkal tiks ietērpts ziedu rotā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti