Gaujas lejtecē, īpaši Ādažu un Carnikavas novadā, pali vēršas plašumā

Gaujas lejtecē aizvien turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās, applūst plašākas teritorijas posmā no Siguldas līdz Carnikavai, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Lielākais applūdušo vai applūšanas riskam pakļauto māju skaits ir Ādažu un Carnikavas novadā, kur saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju Gaujas ūdeņus cenšas ierobežot ar smilšu maisiem. Tomēr situācija šeit nav kritiska - applūst tradicionāli applūstošās teritorijas.

Carnikavā ūdens līmenis diennakts laikā paaugstinājies par 13 centimetriem, sešos rītā sasniedzot 2,92 metru atzīmi virs novērojumu stacijas nulles punkta, un tas pagaidām ir par 8-14 centimetriem mazāk kā 2010. un 2011.gada palos. Līdz kritiskajai atzīmei atlicis nepilns pusmetrs, un tās pārsniegšana nav gaidāma.

Gaujas augštecē un vidustecē, tostarp Valmierā, palu ūdeņi pēdējā diennaktī atkāpušies par 15-30 centimetriem, līdzīgi arī Lielupē un Ventā.

Daugavā posmā no Daugavpils līdz Līvāniem turpinās plūdi, pēdējā diennaktī ūdens līmenis samazinājies par 4-8 centimetriem, pie Krāslavas - par 20 centimetriem.

Ļoti augsts ūdens līmenis saglabājas arī Aiviekstē, kur pie Lubānas tas ir 5,62 metru augstumā virs stacijas nulles punkta, par pieciem centimetriem pārspējot 2010.gada maksimālo līmeni.

Pārējās Latvijas upēs ūdens līmenis vai nu turpina lēnām pazemināties vai arī paaugstinās lietus ietekmē, taču bīstami augsts ūdens līmenis ir tikai Aiviekstē, Daugavā un Gaujas lejtecē.

Saistībā ar piektdien un sestdien gaidāmo lietu ūdens līmenis vairumā Latvijas upju paaugstināsies, taču applūdušajās teritorijās ūdens pamazām atkāpsies, vien Gaujas lejtecē plūdi var kļūt lielāki.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), ceturtdien ap plkst.20, apsekojot plūdu apdraudētās teritorijas, VUGD amatpersonas konstatēja, ka Carnikavas novada Siguļos, ūdens pārpludināja ceļu un draudēja appludināt desmit dzīvojamās mājas. Plūdu draudu novēršanā tika iesaistīti Nacionālo Bruņoto spēku karavīri, kas ar smilšu maisiem izveidoja aizsargdambi.

Pēc dambja izveidošanas, pārplūdušais ūdens tika atsūknēts ar motorsūkņa palīdzību. Piektdienas rītā apsekojot teritoriju, tika konstatēts, ka dambis naktī savu funkciju ir pildījis, tomēr nepieciešams vienu valni pagarināt, jo upes ūdens ir izlauzis sev jaunu ceļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti