Gaujā pie Valmieras ūdens līmenis kāpis par pusmetru

Teju visās Latvijas upēs turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās, vien daļā Daugavas, Aiviekstes un Gaujas ūdens turpina lēni kāpt, bet Gaujas vidustecē pēdējās diennakts laikā ūdens cēlies par pusmetru, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Valmierā Gaujas ūdeņi pakāpušies par 52 centimetriem, sešos rītā sasniedzot 3,86 metru atzīmi, un līdz 2010.gada palu maksimālajam līmenim atlicis nepilns metrs. Savukārt Gaujas augštecē pie Velēnas ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā krities par desmit centimetriem, lejtecē pie Carnikavas tas nav mainījies. Gaujas pietekās turpinās ūdens līmeņa krišanās.

Daugavā posmā no Krāslavas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis pēdējā diennaktī paaugstinājies par 8-16 centimetriem, un 2010.gada plūdu atzīme ir pārsniegta par 3-30 centimetriem. Taču ūdens kāpums Daugavā ir gandrīz beidzies - nakts laikā ūdens cēlies vairs tikai par 3-4 centimetriem. No otrdienas vai trešdienas ūdens līmenis sāks pazemināties.

Tieši pie Daugavas posmā no Daugavpils līdz Līvāniem ir lielākās applūdušās platības, zem ūdens ir arī pilsētu zemākie rajoni. Lai gan būtisks ūdens līmeņa kāpums Daugavā vairs nav gaidāms, plūdi turpināsies vēl vairākas dienas.

Pļaviņās tiek uzturēts zems ūdens līmenis. Savukārt Aiviekstē pie Lubānas ūdens paaugstinājies par 14 centimetriem, bet upes lejtecē pie Aiviekstes HES - pazeminājies par sešiem centimetriem.

Lielākajā daļā Latvijas upju ūdens līmenis arvien straujāk pazeminās, pēdējā diennaktī caurmērā par 10-50 centimetriem, un pali atkāpjas. Vien Misā pie Lielveisiem, Dubnas augštecē pie Višķiem un Salacā pie Mazsalacas ūdens līmenis pēdējā diennaktī paaugstinājies par 3-7 centimetriem.

Tuvākajās diennaktīs Latvijas upēs pārsvarā turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās. Gaujas vidustecē un lejtecē vēl gaidāma ūdens paaugstināšanās un plašāku teritoriju applūšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti