Gaujā pie Carnikavas ūdens līmenis krities par metru, atkāpjas no bīstamās robežas

Naktī uz trešdienu ūdens līmenis Gaujā pie Carnikavas pazeminājies par metru, un tas turpina kristies, atkāpjoties no bīstamās robežas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Otrdienas vakarā Carnikavā ūdens līmenis Gaujā bija pietuvojies bīstamajai robežai un upe kāpa ārā no krastiem. 

Ādažu novada pašvaldības policijas pārstāvis Gints Dzirkalis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja, ka draudi Ādažu novada iedzīvotājiem nav manāmi.

Dzirkalis atzīmēja: "Ja mērām ūdens līmeni, kas bija Carnikavā pie gājēju tilta, kur bija 2 metri un 40 centimetri, nakts laikā tas ir krities līdz 1 metram un 30 centimetriem. Ledus ir izgājis, līdz ar to ūdens straume lēnā garā plūst jūras virzienā. Pašlaik nekādi draudi nav manāmi Ādažu novada iedzīvotājiem."

Gaujā pie Siguldas un Valmieras turpinās pakāpeniska ūdens līmeņa paaugstināšanās, ūdens līmenis nav tik augsts kā citos palos.

Ogres lejtecē, kā arī Mazajā Juglā ūdens līmenis nedaudz svārstās. Lielajā Juglā tas vēl paaugstinās, un pēdējās četrās dienās ūdens līmenis pie Zaķumuižas ir kāpis par 3,5 metriem.

Daugavā ūdens līmenis pakāpeniski paaugstinās, salīdzinot ar citiem paliem, tas nav augsts.

Lielupē vērojamas nelielas ūdens līmeņa svārstības. Pierimstot vējam un pazeminoties ūdens līmenim jūrā, upes lejtecē ūdens līmenis krītas.

Lielākajā daļā upju turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās, bet tā kļuvusi lēnāka. Tuvākajās dienās gaidāms sals un ūdens sāks atkāpties, straujāk tas notiks mazajās upēs, bet lielajās upēs ūdens līmenis vēl pakāpeniski kāps.

Visā valstī aizvien spēkā LVĢMC dzeltenās krāsas brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs.

Tikmēr Gaujā pie Ādažiem otrdien ledus sāka virzīties uz ieteci jūrā, tomēr ūdens līmenis tik strauji nepazeminās un aizvien ir vietas, kas palikušas applūdušas. Nūrnieku ielā, kur applūda vairākas mājas, ūdens atkāpjas un evakuētie iedzīvotāji trešdien varētu atgriezties savās mājās.

Otrdienas vakarā glābēji aicināja iedzīvotājus, kam pieder īpašumi netālu no upju palienēm un zemākās vietās, ņemt vērā iespējamo upes iziešanu no krastiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti