Gauja Beverīnas novadā appludina 500 mājas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Gauja Beverīnas novadā palu laikā ir appludinājusi aptuveni 500 māju.

Otrdienas vakarā strauji applūda Enerģētiķu mazdārziņu kooperatīvs – ja pirms pāris dienām uz šo kooperatīvu varēja doties ar auto vai kājām, tad trešdien to nākas darīt ar laivu. Kopumā Beverīnas novadā ir applūdušas ap 500 mājām, un starp šīm mājām ir tādas, kurās cilvēki dzīvo patstāvīgi. Savukārt Valmieras kritiskā zona ir Rūpniecības ielas rajons – kā apgalvo glābšanas dienests, vēl pastāv pamats bažām.

Tiesa, lai arī ūdens līmenis Gaujā ir ievērojami palielinājies, sliktākās prognozes nav piepildījušās. Bet runāt par to, ka plūdi Gaujā būtu mazinājušies, vēl nevar.

Lai mazinātu Gaujas draudus no pazemes, ir aiztaisītas lietus ūdeņu notekas. Tāpat, lai neiegrūtu ielas, ir ierobežota smago auto kustība. Otrdien tika apsvērta iespēja evakuēt iedzīvotājus, taču, izvērtējot kopējo situāciju, tika nolemts to nedarīt, bet gan informēt cilvēkus par apdraudējuma iespējamību.

Trešdien situācija Gaujā pie Valmieras stabilizējas, bet lielie palu ūdeņi ir tikuši līdz Cēsīm. Ja tomēr Gauja pieņemsies spēkā, tad jebkurā gadījumā, tas ne tuvu nebūs Ogrē, Līvānos vai Daugavpilī pieredzētajam.

Jau iepriekš ziņots par dramatisko situāciju ar plūdiem Latvijā. Iepriekšējās nedēļās Daugava, izejot no krastiem, appludinājusi Ogri, Līvānus un Daugavpili. Šajos rajonos arī veikta cilvēku evakuācija, kā arī valdība ir apstiprinājusi, ka evakuāciju var veikt piespiedu kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti