Gatavību palīdzēt Covid-19 krīzes risināšanā pauduši 250 ārpus nozares esoši mediķi

Savu gatavību vajadzības gadījumā iesaistīties Covid-19 krīzes novēršanā pauduši jau vairāk nekā 250 veselības aprūpes nozarē aktīvi nestrādājoši vai pensionēti šīs jomas speciālisti, kā arī medicīnas pēdējo kursu studenti.

VM nozares cilvēkresursu attīstības nodaļas vadītāja Kristīne KļaviņaKristaps Feldmanis

Tāpat pieteikties aicināti speciālisti, kas krīzes brīdī būtu gatavi palīdzēt, ja viņu pamatspecialitātē plānveida veselības aprūpes pakalpojumu samazināšanas gadījumā varētu būt mazāks darba apjoms. Šāda anketa, kurā tiek apkopoti iespējamie papildspēki, ir pieejama jau kopš 17. aprīļa.

Veselības ministrijas Nozares cilvēkresursu attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Kļaviņa atsaucību vērtēja kā gana augstu:

“Tās ir 72 māsas, 38 ārsti, 22 sertificēti ārsti, 49 rezidenti, 48 ārsta palīgi, 57 studējošie.

Sadarbības veids, kādā šīs ārstniecības personas tiek piesaistītas: ārstniecības iestādes, apzinot vajadzību, vēršas Veselības inspekcijā, kas attiecīgos kontaktus iedod ārstniecības iestādei. Tad notiek darbinieka piesaistīšana."

Kļaviņa arī skaidroja, ka pieejamie resursi ir plaši un slimnīcas vajadzības gadījumā no tiem jau arī tagad var gūt atbalstu.

“Prasmes un kompetences ir pietiekami plašas: no sertificēta ārsta, kas derētu tiešām jau tiem pacientiem, kuri ir intensīvajā terapijā, kur ļoti specifiskas zināšanas nepieciešamas un varētu veikt ļoti īsas un mērķtiecīgas apmācības sertificētiem speciālistiem, gan arī varētu piesaistīt ārstniecības personas pienākumiem, kas nav tik specifiski, bet krīzes apstākļos varētu būt ļoti nozīmīgi,” sacīja ministrijas pārstāve.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku. No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim.

Tāpat ar jauno koronavīrusu inficēto pacientu skaits pieaudzis slimnīcās. Līdz ar to šonedēļ tiek strādāts pie plāna slimnīcu darba mobilizēšanai lielāka Covid-19 pacientu skaita uzņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt