Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Nav zināms, vai vīrusa mutācija nonākusi Latvijā

«Panorāmas» skatītāju paldies Staļģenes doktorātam

Gatavi strādāt arī svētkos un pāri saviem spēkiem. Iedzīvotāji pateicas Staļģenes doktorāta mediķiem

Šajā laikā, kad sliktas ziņas dzirdamas ik dienu un pēc trim dienām gaidāmais Ziemassvētku vakars joprojām šķiet kas tāls un nereāls, LTV saka lielu un sirsnīgu paldies tiem, kuri paliek savā vietā un dara savu darbu – mediķiem. Pirmais “paldies!” ceļo uz Staļģenes doktorātu.

Šis bijis īpašs gads Staļģenes doktorātā, jo tā ir viena no pirmajām vietām valstī, kur ieviesti Covid-19 siekalu testi. Tie notiek bez tieša kontakta, analīžu trauciņus izsniedzot un saņemot pa logu.

“Tiklīdz mums parādījās iespēja pašiem ņemt šos testus uz vietas, mēs redzam – varam izdarīt to visu ātrāk. Un pacientiem laukos ir svarīgi tas, ka nav jābrauc uz pilsētu un tad atpakaļ. Tas padara ģimenes ārsta darbu praktiskāku, lietderīgāku un efektīvāku. Par siekalu testiem fanojam. Mēs vairāk orientējamies uz bērniem, jo, kā mēs zinām, bērni slimo atkārtoti. Un šobrīd mēs nevaram pateikt, vai tās iesnas ir Covid-19, un ar testu palīdzību mēs varam ļoti ātri precizēt diagnozi,” pastāstīja ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.

Pašlaik praksē ir 40 pacienti ar koronavīrusu. Daļa – vietējā pansionāta iemītnieku.  Tieši tādēļ, ka pacientu ir tik daudz, doktorāts strādās arī svētkos.

“Ir izsūtītas aicinājuma vēstules no Nacionālā veselības dienesta ar aicinājumu strādāt arī svētkos. Un mēs plānojam atsaukties šim aicinājumam 26. decembrī un būt darbā,” pastāstīja Dzalbs.

Aiņa Dzalba doktorātā šobrīd strādā jau visa ģimene: “Ar sievu ilgi kopā strādājam. Esam piesaistījuši meitu – studenti. Mēs esam viņu noformējuši kā reģistratori, viņa nāk mums palīgā.”

Dāvanas savējiem dakteris Dzalbs nav sagādājis. Tāda esot visas ģimenes vienošanās. “Tam laika  arī neatlika. Un redzot pacientus, kas nāk ar Covid-19, es vienmēr apdomāju – mediķis ir tas, kurš varētu būt riska grupā un izplatīt infekciju. Es nejūtos omulīgi, staigājot pa lielveikalu. Es, arī ātri izejot un paņemot pirmās nepieciešamības preces, sapratu – īstā vieta šobrīd ir mājās,” sacīja Dzalbs.

Šos svētkus ārsts aicina svinēt ģimenes lokā un izmantot iespēju vienkārši būt kopā ar pašiem tuvākajiem.

“Mums nebūs iespējas pavadīt laiku lielveikalos un saviesīgos pasākumos. Es aicinu būt mājās, aprunāties ar bērniem, uzzināt, kā viņi jūtas, vai nav vajadzīgs padoms vai atbalsts. Izvilkt galda spēles, iededzināt sveces, atkārtot Ziemassvētku dzejoļus un ģimeniskā atmosfērā svētkus nosvinēt,” mudināja ārsts.

Šajā doktorātā atbalsts pieejams vienmēr. Arī tad, kad citu sabiedrisko ēku logos gaismas vairs nav, daktera Dzalba logi joprojām ir gaiši.

“Ja ir sabiedrības novērtējums un atsaucība, esam gatavi [strādāt] arī svētkos un pāri saviem spēkiem,” piebilda ārsts.

Staļģenes doktorāta ģimenes ārsts Ainis Dzalbs
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt