Garnadzim piespriež bargāku sodu par ārkārtējās situācijas izmantošanu zādzībām

Pēc prokurora protesta tiesa kādā zādzību krimināllietā atzinusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ārkārtējās situācijas laikā par atbildību pastiprinošu apstākli un noteikusi bargāku sodu, informēja prokuratūra.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas šogad septembrī par trīs zādzībām no veikala nelielā apmērā personai piesprieda sodu, ko prokuratūra uzskatīja par nepamatoti maigu un pārsūdzēja to. Decembrī Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija atcēla minēto spriedumu.

Šajā lietā prokurors tiesā uzturēja viedokli, ka visu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā ir konstatējams arī atbildību pastiprinošais apstāklis –  noziedzīgie nodarījumi izdarīti ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta no 12. marta līdz 9. jūnijam ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Prokuratūras ieskatā noziedzīgos nodarījumus persona izdarīja izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, to apzinoties un izmantojot apstākļus, ka veikalos atrodas krietni mazāk cilvēku un darbinieku, kas varētu kavēt vai traucēt izdarīt noziedzīgas darbības, turklāt tur esošajiem cilvēkiem ir jāievēro 2 metru distance. Ārkārtējās situācijas laikā veikalu darbinieku, tai skaitā apsargu, darba apstākļi, ievērojot valstī noteiktās rekomendācijas, drošības apsvērumus un sociālās distancēšanās nepieciešamību, ir izmainīti. Tas radot labvēlīgus apstākļus un atvieglojot noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Persona apzināti izmantoja minētos apstākļus, par ko liecinot fakts, ka visi noziedzīgie nodarījumi tika izdarīti sešu dienu periodā, konstatējot atvieglotas iespējas izdarīt noziedzīgu nodarījumu. Tas radījis kaitējumu cietušajam, kurš ir apzinīgi ievērojis ārkārtējās situācijas nosacījumus.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija pilnībā pievienojās prokurora viedoklim un apmierināja apelācijas protestu, atzīstot kā atbildību pastiprinošu apstākli to, ka noziedzīgie nodarījumi izdarīti ārkārtējās situācijas laikā.

Tiesa šajā lietā noteica personai bargāku sodu brīvības atņemšanas veidā.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt