Panorāma

Gatavība Eiroparlamenta vēlēšanām

Panorāma

Meža īpašnieki pret cirtējiem

Būvvalde gadiem ignorē nesaskaņotu celtniecību

Garkalnes novada būvvalde gadiem ignorē nesaskaņotu celtniecību

Gadiem ilga nolaidība vai apzināta nelikumību piesegšana? Garkalnes novadā, pie Juglas ietekas Baltezerā, bez saskaņošanas novada būvvaldē izbetonēts krasts, daļēji norobežota publiska iela un pašā upes malā uzbūvēta neliela ēka. 

Kamēr iedzīvotāji sūdzas, būvvaldē atzīst – minētās darbības tiešām veiktas bez saskaņojuma, tomēr tai jārisina svarīgākas problēmas. 

Dmitrijs Matajevs pārstāv Bukultu iedzīvotāju biedrību. Jau teju gadu viņš sarakstījies ar Garkalnes pašvaldību un būvvaldi par vārtiem, kas  gadiem ilgi nelegāli norobežojuši publisku ielu starp projekta “Baltezera terases” namiem.  

“Krastā uzcelta kaut kāda māja – nelikumīga atkal, uzcelta kaut kāda promenāde – atkal nelikumīga, un tas ir tauvas joslā, un pašvaldība neko negrib darīt. Viss tas pašvaldības krasts ir kā pagalms iedzīvotājiem, viņi tur staigā, viņi tur sauļojas,” norādīja Matajevs. 

Atbraucot šeit uz vietas, redzams, ka nekāda garā pastaiga gar upi tiešām nesanāk, jo vienā brīdī krastu vienkārši aizšķērso betona siena, aiz kuras arī redzama pašā krastā uzbūvēta mājiņa.

Būvvaldē atzīst – vārti, kas norobežo daudzdzīvokļu namu teritoriju abos ielas galos, uzstādīti bez saskaņojuma. Tomēr pa dienu tie stāvot vaļā, bet naktī, lai nokļūtu pie upes, varot izmantot mazos vārtiņus. Tos gan šoreiz atvērt neizdodas, un, kā novērojam, arī lielie vārti atvērti ir tikai vienā ielas galā.

Tuvākajā laikā teritorijai plānots mainīt detālplānojumu, skaidro būvvaldē.   

“Lai nebūtu domstarpības, ielai noņemt sarkanās līnijas, lai viņa kļūtu kā iekšpagalms,” risinājumu piedāvāja Garkalnes novada būvvaldes vadītājs Jānis Dambis. 

Patlaban to vēl neesot paspējuši izdarīt.

Vārti bez saskaņojuma uzslieti jau vairākus gadus, un esot izlemts – tie tiks demontēti. 

“Domāju, ka viņi sakārtos jautājumu un vārti tur paliks,” jautāts par laiku, kad vārtus plānots demontēt, atbildēja Dambis. 

Par krastu būvvalde skaidro – tur jau pirms aptuveni 10 gadiem uzsākti stiprināšanas darbi, kas saskaņoti Lauksaimniecības pārvaldē. Ekspluatācijā projekts nav nodots, jo būvvaldē tas nav saskaņots, tāpat arī pašā Juglas malā esošā ēka, kas, starp citu, atrodas uz pašvaldības zemes.

Dambis atzina, ka būve ir nelegāla un ka tās lietderība ir jāizvērtē. Viņš arī norādīja, ka būvvaldei esot risināmi svarīgāki jautājumi par šo. 

Būvvaldē skaidroja, ka šobrīd tiekot domāts, kā dokumentus sakārtot, un ēku Juglas malā varētu pārņemt, piemēram, ūdens policijas vajadzībām.

“Nu es nesaprotu, kā tā var izdarīt, vispirms izbūvēt kaut ko nelegālu un pēc tam tikai kārtot dokumentus vai kaut kādas komisijas, man liekas, tas ir tā kā... kaut kāda cita planēta,” pārdomās dalījās Dmitrijs Matajevs. 

Bukultu iedzīvotāju biedrība ar lūgumu izvērtēt situāciju vērsusies gan pie Valsts kontroles, gan Vides ministrijā.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti