Garīdznieki Ziemassvētkos aicina citos saredzēt labo un uzsver miera nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas tradicionālo konfesiju vadītāji Ziemassvētku vakara uzrunā sabiedrībai aicināja redzēt labo savos līdzcilvēkos, atgādināja, ka darot ļaunu, cilvēki paši nodara sev pāri, kā arī uzsvēra miera nozīmi, kas jo īpaši svarīgi ir mūsdienu pasaulē.

Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs atgādināja, cik svarīgas vērtības ir mīlestība, taisnīgums un nesavtīgums pret citiem. Taču tajā pašā laikā nedrīkst izdabāt citiem, aizmirstot part sevi - ir jāievēro līdzsvars. "Mums ir jāmāk sabalansēt un lai to panāktu ir jābūt palīdzībai ir no augšas," sacīja Stankevičs.

Latvijas pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs mudināja ļaudis citam citā redzēt labo. Tas iespējams, ja tiek pieņemta Kristus gaisma. Viņš arī aicināja palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams. Līdzīgu vēsti deva arī Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, kurš aicināja atšķetināt samezglojušās attiecības, kādas reizēm dzīvē mēdz būt.

Visbeidzot, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis uzsvēra, ka šodien vairāk nekā jebkad iepriekš ir vajadzīgs miers, jo ir daudz nemiera avotu.  Cilvēki ir aizmirsuši, cik ļoti tie savā starpā ir savstarpēji saistīti. "Aprunājot citus, mēs aprunājam sevi. Apzogot citus, mēs apzogam sevi (..) Tas darbojas arī valstu līmeni. Bumbojot citus, mēs bumbojam sevi," teica Sproģis.

Viņš rosināja cilvēkus atvērt sevi mīlestībai un apzināties, ka svētums ir kalpot citiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti