Garbars cer: Simtgades parādē robežsargi nesoļos ar padomju «kalašņikoviem»

Valsts robežsardzei (VRS) padomju ražojuma ieročus ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem plāno nomainīt pusotra gada laikā.

"Mums ir skaidra programma, kā tas notiks, un pats svarīgākais, ka šis process jau ir sācies," intervijā aģentūrai LETA teica Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Viņš ļoti cerot, ka Latvijas simtgadē robežsargi militārajā parādē nesoļos ar padomju ražojuma ieročiem.

VRS ar NBS komandiera Raimonda Graubes gādību izveidoja kopīgu darba grupu, lai sagatavotu konkrētu risinājumu robežsargu apbruņošanai ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem. Vēl pagājušā gada sākumā robežsardzē atzina, ka tobrīd robežsargu bruņojumā bija "Kalašņikov" automāti un "Makarov" pistoles. Tobrīd tikai atsevišķiem robežsargiem bija citu modeļu pistoles un automātiskie ieroči.

Ņemot vērā atšķirīgās ieroču sistēmas, kara gadījumā rastos problēmas ar valsts aizstāvēšanu, jo NBS visiem karavīriem ir NATO standartiem atbilstoši strēlnieku ieroči. Kā pirms diviem gadiem atzinis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ir tikai loģiski, ja NBS un VRS ir sinhrons bruņojums, lai brīdī, kad vienam beidzas lodes, viņš paņemtu karavīra aptveri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti