Garbars cer: Simtgades parādē robežsargi nesoļos ar padomju «kalašņikoviem»

Valsts robežsardzei (VRS) padomju ražojuma ieročus ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem plāno nomainīt pusotra gada laikā.

"Mums ir skaidra programma, kā tas notiks, un pats svarīgākais, ka šis process jau ir sācies," intervijā aģentūrai LETA teica Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Viņš ļoti cerot, ka Latvijas simtgadē robežsargi militārajā parādē nesoļos ar padomju ražojuma ieročiem.

VRS ar NBS komandiera Raimonda Graubes gādību izveidoja kopīgu darba grupu, lai sagatavotu konkrētu risinājumu robežsargu apbruņošanai ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem. Vēl pagājušā gada sākumā robežsardzē atzina, ka tobrīd robežsargu bruņojumā bija "Kalašņikov" automāti un "Makarov" pistoles. Tobrīd tikai atsevišķiem robežsargiem bija citu modeļu pistoles un automātiskie ieroči.

Ņemot vērā atšķirīgās ieroču sistēmas, kara gadījumā rastos problēmas ar valsts aizstāvēšanu, jo NBS visiem karavīriem ir NATO standartiem atbilstoši strēlnieku ieroči. Kā pirms diviem gadiem atzinis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ir tikai loģiski, ja NBS un VRS ir sinhrons bruņojums, lai brīdī, kad vienam beidzas lodes, viņš paņemtu karavīra aptveri.

5 komentāri
Uldis
Pašsaprotama lieta tiek pasniegta kā milzu sasniegums. Problēma tik tā, ka to NATO standartu ieroču nepietiks, lai kaujas laukā nomainītu aptveres.
polis
Latvija nato ir jau 12 gadus, bet par to iedomājās tikai tagad? labi, labāk vēlāk nekā nekad.
Straujuma
Es ari nesaprotu ka nato 12 gadu laika netika atbruņojusi pastalniekus un pārdevusi nato lužņus bez patronām ,nu vismaz labi ,ka simtgadu parade iesim ar jaunām plintem ,sapieru lapstiņām un ķinizeru zābakos !
Edis
Iepirktu labāk jaunus kalašus,krievi varbūt ir jefiņi ,bet kalašš ir manta!
Cik
atceros Latvijā lietotie Kalašņikovi(Šmeiseri)ražoti Rumānijā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti