Gapoņenko apsūdz par naida kurināšanu un pretvalstiskām darbībām

Drošības policija rosinājusi sākt kriminālvajāšanu un prokuratūra vēlāk izvirzījusi apsūdzības nereģistrētā veidojuma "Nepilsoņu kongress" vadītājam Aleksandram Gapoņenko par iespējamām pret Latvijas valstiskumu vērstām darbībām un naida kurināšanu, ziņu portālam LSM.lv apstiprināja Gapoņenko advokāte Imma Jansone.

Drošības policija informēja, ka 6.augustā rosināja sākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par virkni noziedzīgu nodarījumu:

  • par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu,
  • par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Satversmē neparedzētā veidā,
  • par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību.

Vēlāk, 16.augustā, prokuratūra jau cēlusi apsūdzības pēc tiem pašiem pantiem, ko inkriminēja Drošības policija, apstiprināja prokuratūrā.

Šo personu Drošības policija bija aizturējusi šā gada 20.aprīlī, un personai saskaņā ar tiesas lēmumu kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums.

Kriminālprocesa laikā, kas sākts šā gada 4.aprīlī, noskaidrots, ka persona ilgstošā laika periodā veikusi darbības nolūkā kaitēt Latvijas valstij un palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas valsts drošību. Tāpat persona ilgstošā laikā, izmantojot automatizētās datu apstrādes sistēmas palīdzību, īstenojusi darbības, kuras vērstas uz nacionālā un etniskā naida vai nesaticības veicināšanu un izraisīšanu starp Latvijas sabiedrībā pastāvošajām dažādajām nacionālajām grupām.

Ņemot vērā pirmstiesas izmeklēšanā iegūto pierādījumu kopumu, procesa virzītājs nolēma rosināt kriminālvajāšanas uzsākšanu pret personu un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

Drošības policijā arī norāda, ka persona jau iepriekš nonākusi iestādes redzeslokā, proti, iepriekš Drošības policija rosinājusi sākt kriminālvajāšanu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Drošības policija gan atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Gapoņenko advokāte gan norādīja, ka apsūdzība neesot saprotama, jo tā ir abstrakta un neesot minēts neviens fakts.

Advokāte vien atklāja to, ka apsūdzība saistīta ar kādiem izteicieniem sociālā tīkla vietnēs, tostarp “Facebook”, un minēts esot arī kāds portāls.

Savukārt prokuratūrā norādīja, ka apsūdzētais sociālajos tīklos un interneta vietnēs izvietojis publikācijas, kas apzināti vērstas uz naida kurināšanu, pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt