Gandrīz simt tūkstoši latu atvēlēti palos cietušajiem lauksaimniekiem

Lai kompensētu zaudējumus, kas plūdu dēļ šajā pavasarī radās zemniekiem, kā arī daļēji segtu izdevumus remontdarbiem saistībā ar meliorācijas būvju remontu, Zemkopības ministrija piešķīra 99,5 tūkstošus latu.

Trešdaļa no šīs summas būs kompensācija lauksaimniecības produktu ražotājiem par plūdos un palos bojā gājušo ziemāju sējumu pārsēšanu. Kopumā Latgalē šopavasar ir cietuši gandrīz 700 hektāru ziemāju un kompensācijas saņems 45 saimniecības. Puse no tām Daugavpils un Ilūkstes novados. Tā ir palīdzība, taču nesegs visus plūdu radītos zaudējumus, saka paši zemnieki. Tikmēr pašvaldības satraucas, vai saņems atbalstu par plūdos cietušajiem ceļiem un iespējām tos savest kārtībā.

„Amariļi” ir viena no tām zemnieku saimniecībām, kurām šī gada plūdi reāli appludināja un izskaloja sējumus, atzīst saimnieks Jānis Kudiņš, arī pēc pārsēšanas uz labu ražu vairs nevarot cerēt.

„Amariļu” saimnieks Jānis Kudiņš pēc tam, kad Zemkopības ministrija pauda gatavību kompensēt plūdos cietušajiem lauksaimniekiem zaudējumus, arī vērsās pēc palīdzības.

Daļēja kompensācija būs, šo pasākumu administrē Lauku atbalsta dienests, bet Konsultāciju uz izglītības centrs ir apkopojis un iesniedzi datus, stāsta Daugavpils biroja vadītājs Guntars Melnis.

Protams visus zaudējumus, ko radīja šī pavasara plūdi zemniekiem neizdosies segt ar saņemto kompensāciju, saka „Amariļu” saimnieks, kurš pats ir jaunais zemnieks un stāsta, ka ne jau bezatbildības vai iegribas dēļ spiests apstrādāt laukus Daugavas tuvumā, citas zemes vienkārši nav, arī apdrošināt sējumus nav iespējams.

Nav iespējams arī pārcelt citviet cilvēkus, kuri dzīvo plūdu apdraudētajās teritorijās. Šiem cilvēkiem arī jātiek uz savām mājām, taču kā salabot izskalotos ceļus, tā ir problēma, kas šobrīd nodarbina prātus pašvaldības. Skaidrības vai būs kāda palīdzība, vēl nav, atzīst Daugavpils novada izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalsts.

Tikai Daugavpils novadā, lai savestu kārtībā izskalotos ceļus un nomainītu bojātās caurtekas, nepieciešami vairāk nekā 400 tūkstoši latu. Pašvaldībā cer, ka tuvākajā laikā šo problēmu tomēr izdosies atrisināt un ceļus salabot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti