Pēcpusdiena

ASV grasās tiešsaistē reālajā laikā ziņot prezidenta vēlēšanu rezultātus

Pēcpusdiena

Vēlas liegt autoīpašniekiem salīdzināt OCTA cenas bez starpnieka līdzdalības

Valdība apstiprinājusi VID vadītājas amatā Ilzi Cīruli

Gandrīz pēc pusgada VID beidzot ieceļ ģenerāldirektori – Ilzi Cīruli

Vairāk nekā piecus mēnešus pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) iepriekšējās vadītājas Ināras Pētersones atlūguma valdība otrdien, 8.novembrī, šajā amatā apstiprināja jaunu ģenerāldirektori –  Ilzi Cīruli.

Cīrule gatava sākt darbu VID ģenerāldirektores amatā 14.novembrī.

Valdībā, atbildot uz ministru jautājumiem, Cīrule pauda gatavību pārrunāt VID darbu un problēmas ar iepriekšējo VID vadītāju. Turklāt finanšu ministre apliecināja, ka Ināra Pētersone būs gatava tikties ar jauno dienesta ģenerāldirektori.

Cīrule arī apņēmusies jaunajā amatā sadarboties ar ministrijām, sociālajiem partneriem un citām iesaistītajām pusēm.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība)  atzina, ka no jaunās vadītājas gaida rīcību, kas sekmēs VID darbu vairākās jomās.

“Būs jāuzlabo klientu apmierinātība, būs jānodrošina, ka nodokļi ieņēmumi veidosies straujāk nekā dabiskā izaugsme, kas saistīts ar ēnu ekonomikas apkarošanu, un jāpadara Valsts ieņēmumu dienests izmaksu ziņā efektīvāks. Ir virkne citu uzdevumu, kas ir struktūras maiņa, finanšu un muitas policijas apvienošana, iekšējās drošības daļas neatkarības stiprināšana, stratēģijas izstrāde iepriekšējais plāns beidzas, ir jāsagatavo nākamais,” uzskaitīja ministre.

Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle Katrīna Zariņa Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka pēc tikšanās ar uzņēmējiem Cīrule atstāja labu iespaidu.

Uzņēmēji pozitīvi vērtē to, ka viņa nāk no privātā sektora, viņai ir izpratne par to, kāda ir uzņēmēja ikdiena, ar kādām problēmām un izaicinājumiem uzņēmēji saskaras, un kas būtu jāuzlabo sadarbībā ar VID.

Uzņēmēji arī cer, ka Cīrulei būs skaidra vīzija, kā apkarot ēnu ekonomiku, “potenciāls ir, ņemot vērā viņas pieredzi un viņas atbildēm mūsu sarunas laikā”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone raidījumā “Pēcpusdiena” pauda cerību, ka sāpīgas reformas, iekšējās drošības daļas stiprināšana, finanšu policijas un muitas apvienošana un vienotā nodokļa konta izveide, notiktu tuvākajā laikā.  

Darbadevēji arī gribētu redzēt, lai VID aktīvāk piedāvātu izmaiņas likumos, jo tieši dienests redz, kur, piemēram, prasa nevajadzīgas atskaites, papīru nēsāšanas, piebilda Meņģelsone. 

Ilze Cīrule 

Precējusies

Bērni - meita Anita, dēls Kristaps

Izglītība: 

Beigusi Rīgas Politehnisko institūtu, Arhitektūras fakultāte

2003 - ieguvusi Rigas Biznesa institūta maģistra diplomu

Karjera: 

2001.- iIevēlēta par apdrošināšanas AS "Balta" valdes locekli

2003- AAS "Balta" viceprezidente

2005.- Aizgājusi no darba AS "Balta", atbrivota no valdes locekla amata

2006- AS "Parekss apdrošinašanas kompānija" Pārdošanas attīstības daļas vadītāja

dati: LETA

Ilze Cīrule līdz šim strādājusi apdrošināšanas sabiedrību “Balta” un “Parex apdrošināšana” valdēs. Kaut viņai līdz šim nav bijusi darba pieredze nodokļu administrācijā, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) ir pārliecināta, ka jaunā VID vadītāja šo darba specifiku ātri apgūs.

Iepriekš Cīrule norādīja, ka viņas galvenais uzdevums būs izveidot VID iekšienē motivētu darbinieku kolektīvu, kā arī aktīvāk sadarboties ar sociālajiem partneriem.

Tikmēr no Finanšu ministrijas jau ir uzdevums samazināt VID strādājošo skaitu par 500 darbiniekiem. Tas gan nenotikšot uzreiz, un tam būs rūpīgi jāsagatavojas, tostarp stiprinot e-pakalpojumu pieejamību, norādīja Cīrule.

Iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone 30.maijā iesniedza atlūgumu. Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ. Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, taču tas beidzās bez rezultāta. Pēc tam finanšu ministre VID vadītāja amatam oficiāli izvirzīja pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu, taču viņa vēlāk no kandidēšanas uz šo amatu atteicās.

Pēc tam nolemts izsludināt atkārtotu konkursu uz VID vadītāja amatu. Tāpat politiķi nolēma paaugstināt VID ģenerāldirektora algu. 

Konkursa trešajā kārtā iekļuva četri pretendenti, taču Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss atsauca savu kandidatūru. Līdz ar to bija palikuši trīs pretendenti:

  • Latvijas Bankas pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins,
  • nodokļu plānošanas speciālists Kaspars Rumba,
  • apdrošināšanas jomas pārzinātāja Ilze Cīrule.

Konkursa atlases komisija sarunai ar finanšu ministri izvirzīta Ilzi Cīruli, kurai atbalstu vēlāk pauda gan ministre, gan arī koalīcijas partijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti