Gandrīz desmit gadus pēc traģiskā ugunsgrēka Ķempes ielā par bezdarbību soda divus glābējus

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa otrdien par valsts amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītus sodus saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā, pavēstīja tiesas preses pārstāve Una Zīrāka.

Maksimam Kisļakam par valsts amatpersonas bezdarbību tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem.

Līdzīgs sods noteikts arī Leonīdam Ivanovskim. Abiem būs jāmaksā arī pārsimts eiro lielie procesuālie izdevumi.

Trešā apsūdzētā - Ivara Žagatas - vainu tiesa neatzina, un viņš tika attaisnots.

Kaitējuma kompensācijas tiesa nolēma nenoteikt.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas. Motivēts tiesas spriedums būs pieejams 3.novembrī.

Krimināllieta pirmās instances tiesai tika nodota 2010.gada nogalē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā joprojām strādā divi no apsūdzētajiem - Žagata un Kisļaks, apliecināja dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.

Kā iepriekš informēja prokuratūrā, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā.

2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.

Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamo noziedzīgo nodarījumu.

Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu.

Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti