Dienas ziņas

Diskutē par Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu

Dienas ziņas

Skolniekam individuālas attālinātās mācības

Skolēni pārgājienā piemin Mazās Juglas kaujas

Gandrīz 1000 Ogres un Ikšķiles novada skolēni vienojas militāri patriotiskā pārgājienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Atzīmējot 1917. gada Mazās Juglas kaujas gadadienu, ceturtdien gandrīz 1000 Ogres un Ikšķiles novada skolu jauniešu vienojās militāri patriotiskā pārgājienā. Vienlaikus tā bija arī iespēja uzzināt vairāk par Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ikdienu. 

Pirms 103 gadiem septembra sākuma Tīnūžu apkaimē norisinājās vienas no latviešu strēlnieku vēstures epizodēs nozīmīgākajām cīņām, kas zināmas kā Mazās Juglas kaujas. Vēsturnieki uzskata, ka kauja un tai sekojošie notikumi izšķīra Latvijas tālāko likteni – ceļu uz Latvijas neatkarību. 

“Mums arī vakardien skolotāja nedaudz pastāstīja par to, un bija arī tāda informācija atsūtīta. Protams, arī vēstures stundās tas tiek mācīts,” pastāstīja Ogres 1. vidusskolas skolniece Lelde.

“Tā būšana šeit Ikšķilē, kur arī tas noticis, tas ir ļoti svarīgi, ka mēs to bērniem varam parādīt un pastāstīt. Manuprāt, tas ir ļoti vērtīgi,” norādīja Ikšķiles Brīvās skolas vadītāja Kristīne Liberta. 

“Es ļoti mīlu vēsturi. Tā kā esmu priecīgs, ka arī šis ir saistīts ar vēsturi. Protams, ne tādā veidā, kā tas ir ierasts,”

uzsvēra Ikšķiles Brīvās skolas skolnieks Markuss. 

Pārgājiena dalībnieki satikās dabas parkā "Zilie kalni", kas savieno abus novadus. Tur arī svinīgi zvērestu deva deviņi jaunie zemessargi. Viņu vidū arī Ilze, kura vēlas nākotni saistīt ar armiju, lai varētu palikt strādāt Latvijā. 

“Man bija daudz pazīstamo, kas ir Zemessardzē, tad man likās, ka man arī varētu patikt, jo pati nodarbojos ar fiziskajām aktivitātēm,”

pastāstīja Ilze Gailīte.

Lai arī šogad Covid-19 ietekmē daļa skolēnu atteikuši dalību, pārgājiens skolu programmās jau kļuvis par tradīciju.

“Domāju, ka šī tradīcija ir ļoti vērtīga. Tā bērniem liek padomāt par kaut kādām vērtībām, kas mums ir ne tikai mūsdienās,

bet arī tādām, kas kādreiz bijušas no seniem laikiem, kas nāk mums mantojumā. Un par šīm lietām liek aizdomāties. Iemācīties himnu, atgādināt, kā himnas laikā jāuzvedas,” komentēja pasākuma organizatore Ieva Kraukle. 

Pasākuma noslēgumā dalībniekiem bija iespēja vērot Nacionālo bruņoto spēku helikoptera paraugdemonstrējumus, glābjot slīkstošu cilvēku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti