«Gan Bei» lieta: deputāta Potapkina sievai maina drošības līdzekli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas deputāta Sergeja Potapkina sievai restorānu tīkla "Gan bei" līdzīpašniecei Gaļinai Karmačai drošības līdzeklis - apcietinājums mainīts pret drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, pastāstīja Karmačas aizstāvis, zvērinātais advokāts Sandis Sproģis.

Sproģis neatklāja, pret kādu ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli Karmačai mainīts drošibas līdzeklis. Tomēr viņš piebilda, ka Karmačai noteikts aizliegums izbraukt no valsts.

Tāpat otrdien plānotā tiesas sēde Rīgas apgabaltiesā, kurā bija plānots pārskatīt Karmačai drošības līdzekli - apcietinājumu, tika noņemta no izskatīšanas,  pastāstīja tiesas pārstāve Inta Šaboha.

Karmačas aizstāvis Sproģis tiesai atsauca sūdzību par Karmačai piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu, ņemot vērā, ka procesa izmeklētājs 19.decembrī mainīja Karmačai piemēroto drošibas līdzekli apcietinājumu.

Tiesa pieņēma lēmumu par tiesvedības izbeigšanu, piebilda Šaboha.

 Rīgas apgabaltiesa otrdien plānoja pārskatīt Saeimas deputāta Potapkina sievas, restorānu tīkla "Gan bei" līdzīpašnieces Karmačas drošības līdzekli - apcietinājumu.

Karmača ir viena no apcietinātajām personām saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas sākto kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā restorānu tīklā "Gan Bei".

VID Finanšu policija paskaidro, ka krāpšanās ar nodokļiem ēdināšanas iestādēs notikusi, izmantojot kases aparātus. Uzņēmums, kurš apkalpoja kases aparātus, restorānu pārstāvjiem piegādāja speciālas zibatmiņas, kurās atradās speciāla programmatūra, ar kuru varēja mainīt kases apgrozījumu, proti, cilvēkiem tika izsniegts čeks, taču pievienotās vērtības nodoklis (PVN) netika samaksāts.

Kopumā veiktas vairāk nekā 30 kratīšanas, pārsvarā Rīgā. Kratīšanu laikā atsavināts liels daudzums dažādu dokumentu un naudas.

VID norāda, ka šādā veidā katru mēnesi ēdināšanas uzņēmums ieguvis 700-800 tūkstošus eiro, no kuriem netika maksāti nodokļi. Iegūto naudu uzņēmums izmantoja, lai maksātu aplokšņu algas, kā arī savām personīgajām vajadzībām. Pagaidām nav zināms, cik ilgi uzņēmums ar to nodarbojies, jo šāda iejaukšanās kases aparātu darbībā ir ļoti grūti pierādāma, atzina VID Finanšu policija.

Vairākos restorānos "Gan Bei", kas izvietoti tirdzniecības centros Rīgā, veiktas kratīšanas.

Restorānu "Gan Bei" īpašniece ir kompānija "Lage Ko", kurai tostarp pieder arī restorāni "Thali", "Grill bārs", "Neo" u.c.. "Lage Ko" vienādās daļās pieder Oļegam Arupam, Irēnai Līcei un Natālijai Pavlovai. Līdzīgs īpašnieku sastāvs kā "Lage Ko" ir arī kompānijai "Lage Ltd", kurai pieder restorāns "Galleria D’arte" - šajā kompānijā īpašnieki bez Arupa, Līces un Pavlovas, kuriem katram pieder pa 30% kapitāldaļu, ir arī Gaļina Karmača (5%) un Indijas pilsonis Dīps Rams Verma (Deep Ram Verma), liecina "Lursoft" informācija. Abām kompānijām ir viena juridiskā adrese.

Karmača ir 12.Saeimas deputāta Sergeja Potapkina ("Saskaņa") sieva. Saeima vienbalsīgi atbalstīja lēmumu, kas paredz ļaut veikt kratīšanu deputāta Sergeja Potapkina ("Saskaņa") dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti