Galveno naudas atmazgāšanas apkarotāju no 4 pretendentiem izvēlēsies ģenerālprokurors

Konkursa komisija Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka atlasei šo otrdien, 17.aprīlī, noslēgusi darbu pie pretendentu vērtēšanas. Lēmuma pieņemšana – kurš turpmāk vadīs Kontroles dienestu – ir ģenerālprokurora kompetencē, informē Valsts kancelejā.

Komisija ir izvērtējusi četru pretendentu sniegumu konkursa otrajā kārtā un iesniegs ģenerālprokuroram atzinumu par pretendentu novērtējumu. Kontroles dienesta pārraugs pirms lēmuma pieņemšanas par personas iecelšanu amatā var uzaicināt pretendentus uz sarunu.

Amata konkursa otrajā kārtā tika vērtēta visām prasībām atbilstošo pretendentu motivācija ieņemt šo amatu un viņu redzējums par iestādes prioritātēm un attīstību. Tāpat otrajā kārtā veikta vadības kompetenču, komunikācijas un prezentēšanas prasmju novērtēšana.

Uz konkursa otro kārtu virzīti četri no deviņiem pretendentiem, kas atbilda izvirzītajām kvalifikācijas, izglītības un profesionālās pieredzes prasībām.

Vienojieties ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) šī amata konkursa organizēšanu uzdeva veikt Valsts kancelejai, ņemot vērā līdzšinējo pozitīvo pieredzi valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlasē, kā arī organizējot pretendentu atlasi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatam.

Konkursa komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Komisijā ir arī Ģenerālprokuratūras, Finanšu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Drošības policijas, Satversmes aizsardzības biroja un Latvijas Bankas pārstāvji.

Tikmēr ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izveidotā komisija pašreizējā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) priekšnieka Viestura Burkāna darbu par 2017.gadu novērtējusi kā ļoti labu, aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.  Dienesta priekšnieka darba izpildi par katru kalendāro gadu vērtē nākamā gada pirmajā ceturksnī. To dara ģenerālprokurora izveidota komisija, kurā iekļauti pārstāvji no katra Ģenerālprokuratūras departamenta un Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka  arī pašreizējais dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns joprojām ir starp šiem četriem pretendentiem.

KONTEKSTS:

Prokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Viestura Burkāna pilnvaras beidzas maija beigās. Pirmo reizi 20 gadu laikā uz dienesta vadītāja amata vietu ir izsludināts konkurss. Burkāns iepriekš apliecināja, ka piedalīsies konkursā uz šo amatu.

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) iepriekš izteicās, ka dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas – iestādi vajag stiprināt, palielinot tās kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību. Tikmēr Kalnmeiera izveidotā komisija Burkāna darbu par 2017.gadu novērtējusi kā ļoti labu, otrdien, 17.aprīlī, vēsta LETA, atsaucoties uz Ģenerālprokuratūras sniegto informāciju.

Īpaša uzmanība naudas atmazgāšanas apkarošanai Latvijā pievērsta pēc tam, kad februāra vidū ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc divām nedēļām bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt