Panorāma

Lietuvā norit parlamenta vēlēšanas par spīti pandēmijai

Panorāma

Panorāma

Rīgā kārtējo reizi pauž atbalstu baltkrievu tautai

Gājiens baltkrievu sieviešu atbalstam Rīgā pulcē ap 60 cilvēku

Gājienā baltkrievu sieviešu atbalstam 10. oktobrī Rīgā pulcējās ap 60 cilvēku.

Gājienu bija solījusi apmeklēt arī viena no Baltkrievijas opozīcijas līderēm Veronika Cepkalo, taču organizatoru pārstāve Darja Skakovska norādīja, ka politiķe Latvijā nupat ieradusies no Polijas un ir pašizolācijā.

Baltkrievu sieviešu atbalsta gājiena dalībniekiSintija Ambote

Tikmēr sanākušie gājiena dalībnieki bija ieradušies ar ziediem un baloniem, kā arī ietinušies baltsarkanbaltajos karogos un ceļā no Vērmanes dārzā līdz operas namam skandināja saukļus ‘’Lai dzīvo Baltkrievija!’’ un ‘’Lukašenko atkāpies!’’.

"Šodien mēs pirmo reizi piedalāmies šādā akcijā, un, protams, jūtam Latvijas atbalstu. Šeit ir daudz baltkrievu, bet arī Latvijas valdība mūs atbalsta. Piemēram, pašvaldība ļāva šeit sanākt un demonstrēt savu viedokli," saka gājiena dalībniece, baltkrieviete Veronika

"Mēs ļoti vēlamies pārmaiņas Baltkrievijā. Gribam godīgas vēlēšanas, un tāpēc es ļoti bieži savus draugus gan Latvijā, gan citās valstīs aicinu iesaistīties šādās aktivitātēs. Ir jāsaprot, cik svarīgi šajā brīdī ir būt vienotiem un palīdzēt cits citam," uzsver baltkrieviete Anastasija.

Līdzīgi gājieni šodien notika arī citviet Eiropā. 

KONTEKSTS:

Baltkrievijā turpinās protesti pret 9. augustā notikušo vēlēšanu Baltkrievijā rezultātiem. Tajās pēc oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti. Protestus pastiprina piedzīvotā vardarbība pret aktīvistiem, kā arī opozicionāru un žurnālistu aizturēšana. 

ES dalībvalstu līderi sēdē oktobra sākumā panākuši vienošanos par sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām. Eiropadomes prezidents Šarls Mišels informēja, ka "melnajā sarakstā" iekļaus 40 personas. Tostarp gan nebūs bijušais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Iepriekš septembra beigās Latvijas ārlietu ministrs, pamatojoties uz Latvijas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām (ĀM), pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 101 Baltkrievijas amatpersonai no Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti