Sadaļas Sadaļas

Gaismas pils būvniecības strīdā tiesa no valsts par labu būvniekiem piedzen 9,3 miljonus eiro

Strīdā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecības darbu apmaksu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēmusi no Kultūras ministrijas piedzīt apmēram 9,3 miljonus eiro par labu Gaismas pils būvniekam – pilnsabiedrībai „Nacionālā Būvkompāniju apvienība”.

Tiesa ir daļēji apmierinājusi būvnieku prasību – daļā par parāda piedziņu. Taču noraidīta daļās par līgumsoda kavējuma procentu un par laikā nesamaksāto procentu piedziņu.

Būvnieki uzskata, ka tiem par bibliotēkas ēkas būvniecības procesu pienākas parāda summa teju 10 miljonu eiro apmērā, līgumsods un kavējuma procenti.

Savukārt Kultūras ministrija sola spriedumu pārsūdzēt.

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace VilsoneAnnija Petrova

Kultūras ministrija paziņojumā medijiem norāda, ka būvnieka prasība par vairāk nekā 12 miljoniem eiro esot nepamatota un netaisnīga. Ministrija skaidro, ka saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu un pušu noslēgto līgumu tika panākta vienošanās par būvniecības izmaksu indeksāciju resursu pamatgrupās. Pirmos trīs gadus būvnieki indeksāciju resursu pamatgrupās piemēroja un tad rosināja aizstāt ar citu, sev izdevīgāku indeksu.

Ministrija uzskata, ka valsts ir pilnībā izpildījusi līgumu, tostarp pilnībā norēķinājusies par Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecību. 

KONTEKSTS:

"Gaismas pils" būvniecība sākās 2008. gadā. LNB ēkas celtniecība pabeigta 2014. gadā, kad arī "Gaismas pils" nodota lasītāju rīcībā. 

Kopumā valsts par ēkas būvniecību astoņu gadu laikā – no 2008. gada līdz 2016. gada decembrim – ir samaksājusi 195,5 miljonus eiro.

Taču ēkas būvnieki - „Nacionālā Būvkompāniju apvienība” - uzskata, ka valsts par darbu nav samaksājusi vēl 12 miljonus eiro, jo esot nepareizi piemēroti būvniecības izmaksu indeksi. Ministrija tam nepiekrīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt