Dienas ziņas

Ledus uzliešana Svitenē – dārga un sarežģīta

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VRS Aviācijas pārvaldei – 10

«Gaisa telpas sargi» kā galveno panākumu 10 gados izceļ kontrabandas ierobežošanu

“Par Latvijas debesīm un zemi” – tā vēsta Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes devīze. Šogad aviācijas pārvaldei aprit 10 gadi. Lai arī skaitliski darbinieku ziņā Aviācijas pārvalde ir mazākā robežsardzes struktūrvienība, tomēr robežpārkāpumu kontrolē tā ir efektīvākā. Šobrīd to veido nodrošinājuma, aviācijas, inženiertehniskais, kā arī apsardzes un speciālo uzdevumu dienests “Sigma”.

“Šos resursus - speciālo operāciju dienestu un aviācijas dienestu - aktīvi izmantojam visā valstī. Arī starptautiskās misijās darbojoties “Frontex” aģentūras sastāvā. Kā piemērs janvāra beigās šis helikopters atgriezies no Spānijas, kur viņš piedalījās operācijā “Indalu”, apkarojot organizēto kontrabandu no Marokas uz Eiropu, darbojoties uz Eiropas ārējās robežas,” sacīja Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Šukšins.

“Aviācijas pārvalde sevi pierādījusi ir gan darbā uz robežas, gan arī, šodien dzirdējām ļoti daudz atsauksmju arī no dienestiem, glābjot cilvēkus, tāpat aizturot bīstamus noziedzniekus, arī Eiropas līmenī mūsu aviācijas pārvalde piedalās “Frontex” misijās. Arī šobrīd viņi atrodas tur un reāli arī aiztur kontrabandistus,” teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Viņu papildina Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars. “Ja pirms gadiem sešiem, septiņiem mēs varējām vērot masu medijos informāciju par to, cik bieži no braucošiem vilcieniem tiek mestas ārā cigaretes, degviela, dažādas citas preces, tad šodien, pateicoties tieši aviācijas mērķtiecīgam darbam šajos virzienos, reti kurš uzdrošinās to darīt posmā no robežas līdz kontroles punktam,” salīdzina Garbars.

Lai Aviācijas pārvaldē atjaunotu to tehnisko bāzi, kas šobrīd jau noveco, pērnā gada nogalē valdībā rasts finansējums aptuveni 10 miljonu eiro vērtībā divu jaunu helikopteru iegādei. Paredzēts, ka pirmais no tiem pārvaldē nonāks jau nākamgad. “Helikopteri arī tiks aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām, kas ir neaizstājamas arī pārkāpēju notveršanai (..) Tagad arī Šukšina kungs vērtē tās nepieciešamās iekārtas, kas ir vajadzīgas, lai pēc iespējas efektīgāk mēs varētu izmantot šos helikopterus,” norādīja Kozlovskis.

“Pie tam helikopteri būs tā paša ražotāja, kas nozīmē, ka instrumenti, speciālistu apmācība neprasīs papildu līdzekļus un ļaus ekonomiski efektīvi uzreiz to izmantot (..) Mums ir divu dzinēju helikopteri, kas mums ir aiz muguras, kas domāti ir vairāk nakts operācijām, operācijām virs jūras, kur nepieciešama paaugstināta drošība,” sacīja Šukšins.

Svētkos prezentēta arī grāmata “Latvijas valsts robežsardzes aviācija”, kas līdz šim ir pirmais šāda veida izdevums par konkrētu robežsardzes struktūru. Bet speciālo uzdevumu vienība “Sigma” dāvanā saņēma tieši viņu darbam specifiski projektētus nažus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti