Gaisa kvalitāte Rīgā uzlabojusies

Gaisa kvalitāte Rīgā Lielajā piektdienā un Klusajā sestdienā bijusi krietni labāka nekā Zaļajā ceturtdienā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Brīvības ielā izvietotajā monitoringa stacijā gaisā suspendēto cieto daļiņu ar diametru līdz desmit mikrometriem jeb PM10 vidējais daudzums ceturtdien sasniedza aptuveni 170 mikrogramus kubikmetrā, piektdien tas noslīdēja zem 60, sestdien - zem 50 mikrogramiem kubikmetrā.

Novērojumu stacijā Kronvalda bulvārī, kur mēra fona piesārņojumu, PM10 koncentrācija ceturtdien pārsniedza 80 mikrogramus kubikmetrā, piektdien tā noslīdēja zem 40 mikrogramiem kubikmetrā.

Jau ziņots, ka ceturtdien reģistrētais sīko putekļu daudzums Brīvības ielā bija lielākais kopš novērojumu stacijas darbības sākuma 2008.gadā, savukārt Kronvalda bulvārī - lielākais kopš 2014.gada.

Liepājā, O.Kalpaka ielā, PM10 koncentrācija aizvadītajās piecās diennaktīs bijusi 30-45 mikrogrami kubikmetrā. Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā, tā sasniedza aptuveni 70 mikrogramus ceturtdien un 50 mikrogramus piektdien.

Raiņa bulvārī un Maskavas ielā, Rīgā, 18. un 19.aprīlī brīžiem reģistrēta paaugstināta slāpekļa dioksīda koncentrācija, savukārt sestdien tā noslīdējusi zem ierastā līmeņa.

Tiek lēsts, ka Rīgā aptuveni 70% no PM10 piesārņojuma rada autotransports. Vairāk putekļu nāk no dīzeļdzinējiem, savukārt benzīna dzinēji ir videi draudzīgāki.

Eiropas Savienības direktīva un Latvijas Ministru kabineta noteikumi par gaisa kvalitāti nosaka, ka gaisā suspendēto cieto daļiņu PM10 robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai ir 50 mikrogrami kubikmetrā 24 stundu periodā, bet gadā atļauti 35 pārsniegumi.

Gada pirmajos trīs mēnešos Kronvalda bulvārī, Rīgā, netika reģistrēts neviens pārsniegums, bet Brīvības ielā to bija 11. Aprīlī līdz šim reģistrēti seši pārsniegumi Brīvības ielā un divi pārsniegumi Kronvalda bulvārī.

Pērn Brīvības ielā, Rīgā, bija 54 dienas, kad PM10 koncentrācija pārsniedza normu, bet citās novērojumu stacijās Latvijā bija 7-13 šādas dienas.

  Saistītie raksti
  2 komentāri
  Artūrs Pupausis
  Diez vai tas būs tikai transporta iespaids, jo uz īsu brīdi bija ievērojami paaugstināti rādītāji. Viennozīmīgi nebūtu slikti ja lielākā daļa pārvadājumu notiktu uz sliedēm ar elektrotransportu. Mājās būtu siltinātas, tiktu uzstādītas saules PV, kolektoru sistēmas, siltumsūkņu sistēmas, ūdens un siltuma atgūšanas iekārtas. Kā arī pārvietošanās ar viegliem transportlīdzekļiem un dalīšanās programmu izmantošana. Resursu un iepakojuma neizmantošana, atkārtuta izmatošana, pārstrāde. Bet visu minēto īstenot ir jēga ja ROI samazinās (citādi ļoti iespējams ka tiek radīts vairāk izmešu citur) Zem 200 var nopirkt savu atvērtā kodola PM mērierīci AliExpress veikalā s.click.aliexpress.com/e/oeWlz2C Ja lietojam gāzes plīti un elpojam ir jāatceras izvēdināt telpas un iztīrīt paklājus, utt.
  Anonīms lietotājs 22614
  Dīzeļtransportu vajag suspendēt vai pat remūvot, var arī eliminēt to ar mērķi samazināt gaisā suspendēto cieto daļiņu daudzumu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti