Panorāma

Mecenāts ziedo Latvijai

Panorāma

Vai Rīgas skolu tīkls jāsakārto?

Rehabilitācijai jauns aprīkojums

«Gaiļezerā» atklāj par ziedojumiem uzlaboto Bērnu rehabilitācijas nodaļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ar kārtējo Latvijas cilvēku ziedojumu medicīnai – 30 000 eiro – izdevies aprīkot Bērnu rehabilitācijas nodaļu novietnē “Gaiļezers”. Ik dienu uz fizioterapiju un citām nodarbībām tur ierodas pussimt bērnu, bet daudzi desmiti tikmēr gaida savu kārtu. Viena no pirmajām trenažierus aplūkoja arī olimpiete Laura Ikauniece-Admidiņa, kura pati pēc starta Rio iziet rehabilitācijas kursu.

Leonam ir seši gadi un nākamgad viņš ies skolā. Iedzimtu kustību traucējumu dēļ zēns regulāri dodas uz rehabilitāciju gan šeit, Bērnu Gaiļezerā, gan Vaivaros. „Mums katrs solis ir svarīgs,” atzīst Leona tēvs Mairis.

Ar ziedotāju atbalstu Gaiļezerā sagādāti velotrenažieri un skrejceliņš, kā arī  vertikalizators un sēdēšanas palīgierīces.

Trenažierus ceturtdien, 8.septembrī apskata arī olimpiete Laura Ikauniece-Admidiņa. Viņa pati pēc Rio tieši šobrīd iziet rehabilitācijas kursu un ļoti labi zina, kāds ir fizioterapijas spēks, jo tieši tas reiz palīdzēja iziet stadionā pēc muskuļa plīsuma.

Savukārt bērnu vecāki nereti spiesti trenēt pacietību.

Lai gan dienā šeit pakalpojumu saņem 50 bērnu, rinda ir gara.

Bērnu Gaiļezerā godīgi atzīst, ka pacientus šķiro. Tie, kam rehabilitācija nepieciešama katru gadu, tomēr spiesti palaist pa priekšu tos, kam rehabilitāciju ļoti būtiski uzsākt pēc iespējas ātrāk. Piemēram, bērnus pēc insulta vai traumas.

Rehabilitāciju gaida izmaiņas visas valsts mērogā, jo veselības ministre Anda Čakša uzdevusi ārstiem atrast veidu, kā mazināt rindas. Priekšlikumiem jābūt gataviem līdz septembra beigām.

Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, profesore Anita Vētra atzīst, ka risinājums būs e-veselība jeb sistēma, kas beidzot ļaus redzēt katru pacientu un visas rindas kopā.

Bērnu slimnīcas fondā atzīt, ka šogad rehabilitācija ir viena no fonda darbības prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti