Panorāma

ZZS nepiekāpjas «Vienotībai»

Panorāma

Atkārtoti mainīs ēdināšanas kārtību skolās

Austrumu slimnīcā atklāj jaunu operāciju bloku

«Gaiļezerā» atklāj jauno daudzfunkcionālo operāciju bloku

Piektdien, 22.janvārī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" atklāts jaunais daudzfunkcionālais operāciju bloku, kas ir kļuvis par Baltijā lielāko operatīvās ķirurģijas centru. 

Baltijā lielākais operāciju bloks skaitļos:

- 22 daudzfunkcionālas operāciju zāles, kas izvietotas divos stāvos;

- plānotais operāciju skaits gadā - 20 000;

- kopējā platība - 7017,6 m2;

- 41 ķirurgs, 32 anesteziologi, 36 anestēzistes, 44 māsas un 22 sanitāri slimnieku kopēji;

ERAF projekta “stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" - finansējums ir   12 210 067,30 eiro

Valsts galvotā aizdevuma projekts "Infrastruktūras sakārtošana un optimizācija" - finansējums ir EUR 6 410 808,37

Kopējās Operāciju bloka rekonstrukcijas un aprīkošanas izmaksas ir  18 620 875,67 

Līdz ar to jau no nākamās nedēļas visiem Latvijas un ārvalstu pacientiem ķirurģiskā palīdzība būs pieejama jaunā kvalitātē. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs ceturtais Latvijā hospitalizētais pacients saņem palīdzību Rīgas Austrumu slimnīcā, tāpēc īstenotais projekts iegūst nozīmi visas valsts mērogā.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga uzsvēra, ka jaunais daudzfunkcionālais operāciju bloks pašlaik ir Baltijā modernākais un lielākais operatīvās ķirurģijas centrs. Tagad iespēja vissmagākajos un komplicētākajos gadījumos piesaistīt multidisciplināru ārstu komandu ļauj nodrošināt pacientiem veiksmīgāku atveseļošanos un ātrāku atgriešanos ikdienas dzīvē.

Turklāt ir radīta mūsdienīga infrastruktūra ne tikai pacientu labā, bet arī mediķiem, kuri dara šo smago darbu, ir nodrošināti ērti, komfortabli darba apstākļi, norādīja Slokenberga.  


 

Tagad operāciju blokā atradīsies 22 zāles, to skaits pieaudzis par sešām. Slimnīcā plāno palielināt veicamo operāciju skaitu no līdzšinējiem 15t tūkstošiem gadā līdz 20  tūkstošiem.

Operāciju bloka vadītājs Pēteris Tomiņš par jauno operācijas bloku
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Operāciju bloka vadītājs Pēteris Tomiņš norāda, ka augs arī pakalpojumu kvalitāte. Viņš piebilst, ka personāls joprojām turpina apgūt jaunās tehnoloģijas. Apgūstāmie elementi nav sarežģīti, bet to ir ļoti daudz - ir jauna tipa ventilācijas sistēmas, jaunas operāciju lampas, jauni galdi, un ar to visu jāiemācās apieties. Jau divu nedēļu laikā katru rītu blokā rīkotas īsas mācības, apgūstot kādu elementu, atklāj Tomiņš.

Anestezioloģijas klīnikas virsmāsa Evija Bērziņa-Andrešņikova stāsta, ka jaunā bloka atklāšana ir brīnišķīga diena, aparatūra ir pati modernākā, kādu bija iespējams iegādāties. “Salīdzinot ar to, kā mēs strādājām “akmens laikmetā”, šis ir vienkārši lielisks brīdis mūsu nodaļai,” piebilst virsmāsa.

Bez modernajām medicīnas iekārtām jaunais bloks aprīkots tā, lai līdz minimumam ierobežotu infekciju pārnēsāšanas risku no operāciju bloka uz stacionāru un otrādi. Tomiņš stāsta - tas ietver īpašu ventilācijas sistēmu, jaunu ģērbšanās un mazgāšanās režīmu, mediķiem ieejot un iznākot no šīm telpām.

Blokā iespējams veikt vairāk operāciju, un slimnīcas vadība pat uzstādījusi mērķi – 20 tūkstoši operāciju gadā. Tomiņš norāda – tas būs izaicinājums.

“Tehniskie, telpiskie priekšnosacījumi tiem 20 tūkstošiem operāciju ir, es drīzāk to problēmu saskatu kadros un personālā, jo, runāsim jau nu, kā ir - Latvijas medicīna izmirst. Tas ir valsts jautājums, tas nav slimnīcas jautājums,” piebilst Tomiņš.

Visvairāk trūkst medmāsu. Operāciju bloka virsārsts Egils Cunskis saka – desmit māsas varētu pieņemt darbā kaut tūlīt. Taču viņš pārliecināts – drīzumā pietiks darbinieku, lai operācijas notiktu visās 22  zālēs.

“Darbs tiks koncentrēts šajā Gaiļezera slimnīcas operāciju blokā arī no pārējiem, mazākiem operāciju blokiem, kas ir mūsu slimnīcas sastāvdaļa. Līdz ar to arī šis personāls pārnāks šeit, un mēs šo darbu uzsāksim. Tas ir perspektīvs darbs, un viss tas notiks. Bet mums ir gatava darba vide, kur to darīt, un tas ir milzīgs ieguvums,'' uzskata Cunskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt