Gaidāms spriedums par Sprūdža rīkojumu par Lemberga atstādināšanu

Šodien Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā būs pieejams spriedums lietā, kurā Aivars Lembergs apstrīdējis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža rīkojumu par viņa atstādināšanu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Sprūdža rīkojums Nr. 343 „Par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu no amata” izdots pagājušā gada oktobrī. Tajā, atsaucoties uz Ģenerālprokuratūras sniegto informāciju, norādīts, ka Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs laikā no 1998. līdz 2006.gadam piedalījies lēmumu pieņemšanā attiecībā uz vairāk nekā divdesmit uzņēmumiem, kas darbojas Ventspilī un Ventspils brīvostas teritorijā.

„Šajās kapitālsabiedrībās Lembergs un viņa bērni - Līga Lemberga un Anrijs Lembergs - ir patiesie labuma guvēji, tādējādi Aivaram Lembergam nonākot interešu konflikta situācijā,” teikts rīkojumā. Šī iemesla dēļ Sprūdžs Lembergu atstādināja no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Lembergs rīkojumu pārsūdzēja Administratīvajā tiesā. Viņa advokāti pēc lietas izskatīšanas apgalvoja, ka ministrijas rīcībā nekad nav bijuši pierādījumi, kas apliecinātu Lemberga iespējamā interešu konflikta esamību, un šādus pierādījumus ministrijas pārstāvji nespēja iesniegt arī tiesā. Turklāt, pieprasot Lembergam paskaidrojumus un nosakot to sniegšanai nesamērīgi īsu termiņu, ir ticis pārkāpts labas pārvaldības princips, ko esot apstiprinājis arī tiesībsargs.

Spriedums būs pieejams trešdienas pēcpusdienā, un jau tagad var prognozēt, ka jebkurā gadījumā zaudējusī puse to pārsūdzēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti