Gadumijas uzrunā Staķis uzsver zaļāku Rīgu ar lēnāku satiksmi un arvien vaino iepriekšējo varu

Ja paši rīdzinieki nebūs vienaldzīgi un iestāties par savām interesēm, kopīgā darbā ar domi varēs radīt cilvēcīgāku, bagātāku un mūsdienīgāku Rīgu. Tā uzrunā gadumijā saka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis no «Attīstībai/Par!».

Staķis vairāk atskatījās uz šogad paveikto – sakārtotiem ielu posmiem, zaļāku Rīgas centru vasarā, izgaismoto Brīvības pieminekli, palielinātajām algām sociālajiem darbiniekiem.

Galvaspilsētas mērs teica, ka vairāki lieli projekti īstenoti, ņemot vērā pašu rīdzinieku izteiktās vēlmes un iesaisti. Staķis arī solīja turpināt iepriekšējās varas iesāktos sociālos labumus par spīti saspīlētajai budžeta situācijai.

Rīgas mērs uzsvēra, ka zaļu, patīkamu vidi, mierīgu satiksmi un dzīvesprieku pilsētvidē ir pelnījuši ne tikai tie, kuri dzīvo ap Rīgu, bet arī paši rīdzinieki.

Staķis novēlēja 2022. gadā aizstāvēt savas intereses un nebūt vienaldzīgiem. Rīgas mērs uzsvēra, ka kopīgā darbā varēs radīt cilvēcīgāku, bagātāku un mūsdienīgāku Rīgu.

Mērs norādīja, ka, lai gan izaicinājumus sagādājusi prasība svinēt svētkus bez pulcēšanās un lieliem pasākumiem, pilsēta šogad ieguvusi jaunu, svaigu veidolu – Rīgā vasaras laikā izvietoti zaļumi, soliņi un galdiņi, bet valsts svētkos ar Rīgas domes iesaistīšanos un atbalstu pastāvīgi izgaismots Brīvības piemineklis un visā Rīgā tika izvietotas gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēkavārdiem.

Ziemassvētku apgaismojums jau otro gadu ir ne tikai centrā, bet arī pilsētas apkaimēs, uzsvēra Staķis, norādot, ka tas ir tikai sākums, un pilsētvides pārmaiņas uzņems lielāku jaudu, mazinoties pulcēšanās ierobežojumiem. Staķis sacīja, ka tad Rīgā atkal varēs sarīkot kārtīgus svētkus, pēc kādiem visi ir noilgojušies, piemēram, nākamgad pirmo reizi Rīgā notiks populārais mūzikas un mākslas festivāls "Positivus". 

"Tas nozīmē vairāk pozitīvu emociju rīdziniekiem, ieņēmumus pandēmijas novārdzinātajiem uzņēmējiem un Rīgas nokļūšanu uz lielo starptautisko festivālu kartes," pauda Staķis.

Viņš atgādināja, ka šogad Rīgā tiek būvēti divi jauni bērnudārzi centrā un Latgales priekšpilsētā, kuros nākamgad atvērs grupiņas. Dažāda mēroga atjaunošanas darbi veikti vairāk nekā 100 izglītības iestādēs. Esplanādes parkā beidzot tiek remontēts gājēju celiņu segums.

Pabeigti četri līdzdalības budžeta projekti Ķengaragā, Rītabuļļos, Brasā un Āgenskalnā, atgādināja Staķis. Iedzīvotājiem bijusi iespēja balsot arī par jauniem projektiem, no kuriem pašvaldība īstenos visvairāk balsu saņēmušos.

Staķis uzsvēra, ka tas nozīmē iespēju visiem pilsētu veidot kopā, nevis paļauties tikai uz politiķu lēmumiem. Tāpat Rīgas mērs sacīja, ka Rīgas pārmaiņu laikā aktivizējušās pilsētas apkaimju biedrības, ar kurām beidzot notiek reāla sadarbība, jo patiesa dzīvesvides uzlabošanās var notikt tikai ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem.

Satiksmes jomā īstenojas gan plaša mēroga projekti kā Austrumu maģistrāle un Sarkandaugavas pārvads, gan vietējas nozīmes darbi kā veloceļš "Centrs–Ziepniekkalns", pavēstīja Staķis. Notikusi arī jauna asfalta uzklāšana vairākos desmitos ielu posmu, un virkne grantēto ielu noklātas ar cieto segumu. Ierīkotas jaunas velojoslas, un pilnībā pabeigta iepriekš vilcinātā Deglava tilta atjaunošana.

Tāpat Rīgas mērs atgādināja, ka šogad Klusajā centrā un Grīziņkalnā noteikta zona ar atļauto braukšanas ātrumu tikai 30 kilometru stundā. Staķis uzsvēra, ka neviena ģimene nav pelnījusi zaudēt savus tuvākos agresīvas satiksmes dēļ. 

"Visaptveroša satiksmes mierināšana pilsētas centrā ir turpmāko gadu izaicinājums, bet laiki, kad ir bail sūtīt bērnus ārā vienus uz ielas, reiz kļūs par pagātni. Būs tie, kuriem tas nepatiks, bet mēs neatkāpsimies no šī mērķa," uzsvēra Staķis.

Viņš sacīja, ka uz svarīgākajiem Rīgas domes amatiem beidzot notiek atklāti un godīgi konkursi, piesaistot personāla atlases speciālistus, diemžēl iepriekšējās Rīgas varas sastrādātais "turpina vilkties līdzi". Staķis uzsvēra, ka nodokļu shēmas Rīgas uzņēmumos, karteļi ir pagātne, taču miljonos mērāmi rēķini par to izrakstīti visiem rīdziniekiem, nevis vainīgajiem.

Mērs informēja, ka jau ir iedarbināti juridiskie mehānismi, lai piedzītu šos līdzekļus no tiem, kuri ir atbildīgi par zaudējumiem. Staķis teica, ka pilsētai neizdevīgie līgumi tiek pārskatīti un lauzti, bet Rīgas domes deputāti ne tikai sūta prom kukuļdevējus, bet par viņiem uzreiz arī ziņo korupcijas apkarotājiem.

Arī šis gads aizvadīts pandēmijas zīmē, atgādināja Staķis, norādot, ka Rīga nav stāvējusi malā – pašvaldības slimnīcas pārprofilējās, lai ārstētu Covid-19 pacientus, tika izveidoti vakcinācijas centri Kongresu namā un Centrāltirgū.

Rīgas skolās un bērnudārzos īstenota vakcinācijas motivēšanas programma, kurai bija tikai viens mērķis – panākt, lai šajā mācību gadā bērni mācās klātienē. 

Tāpat Staķis pavēstīja, ka Rīga turpina nodrošināt bezmaksas ēdināšanu visiem skolēniem un bezmaksas sabiedrisko transportu gan skolēniem, gan pensionāriem.

Tas prasa lielus līdzekļus, vienlaikus izdevies īstenot arī jaunas prioritātes – Rīgas aprūpētāji, kuri rūpējas par pašiem neaizsargātākajiem līdzcilvēkiem, šogad saņēma lielāku algu pieaugumu nekā iepriekšējos 10 gados kopā, uzsvēra Staķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt