Panorāma

Pagrabs vienmēr gatavībā – Jaunā gada sagaidīšana Donbasā

Panorāma

Panorāma

Gadumijā vieno cerība sagaidīt mieru

Gadumijā vieno cerība sagaidīt mieru

Neierasti silta, bet miglaina gadumijas nakts aizvadīta, rīdziniekiem un pilsētas viesiem pulcējoties Rātslaukumā un pie Kongresu nama. Tur – pašmāju mūziķu koncerti un pieticīgs gaismu šovs pusnaktī.

Neierasti, bet pamatoti pieticīgās noskaņās 2023. gada pirmās sekundes galvaspilsētas centrā sagaidīja kā vietējie, tā arī daudzi ārzemnieki. Ar brīnumsvecītēm rokās izpalika raudzīšanās krastmalas virzienā, nu jau vairs ne pandēmijas, bet kara dēļ pilsētas domei izvēloties atstāt uguņošanu pagātnē.

Tāpat arī teju katra uzrunātā vēlējumos neizpalika solidaritātes paušana ukraiņiem.

Ansis: "Ļoti tāda internacionāla sajūta. Indieši, pakistānieši. Viss ir kārtībā! Sajūta: ir labi. Mēs, protams, esam ar cilvēkiem kopā, kas Ukrainā šobrīd. Mēs novēlam cilvēkiem Ukrainā svinēt tāpat, kā mēs svinam šodien."

Rasa un Albertas: "Mēs no Lietuvas! Visiem mieru, laimi, visu!"

Pie Kongresu nama pulcējās gados jaunāki Jaunā gada sagaidītāji, bet Rātslaukumā bija vairāk ģimeņu ar bērniem un pilsētas viesu. Tur neizpalika arī pāris mēģinājumi izlietot pašu sarūpēto pirotehniku.

Kristaps: "Kā teica prezidents, ceram, ka būs veiksmīgāks un laimīgāks nekā iepriekšējie. Iepriekšējie bija izaicinājumu pilni."

LTV: "Ar kādām sajūtām rūķi sagaida Jauno gadu?"

Artūrs: "Ar foršām. Ar salūtu!"

LTV: "Ko novēli sev vai ģimenei Jaunajā gadā?"

Artūrs: "Lai pelnītu daudz naudas un labs Jaunais gads!"

Ruta un Raivo: "Mieru, visās ģimenēs, visiem pasaulē. Protams, tas ir pirmais. Un visiem dzīvot labāk, labvēlīgāk un labāk gan finansiāli, gan arī visās citās nozīmēs. Mammai varētu piebilst tikai vienu – mīlestību!"

Izdegot brīnumsvecītēm un iztukšojoties šampanieša glāzēm, Jaungada sagaidītāji Vecrīgā samērā ātri izklīda. Jāpiezīmē, ka gadumijas svinētāju skaits Rīgas ielās salīdzinājumā ar citiem gadiem bija visai neliels.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti