Gadumijā uz ceļiem divi bojāgājušie, glābējiem – gads iesācies mierīgi

Gadumijas brīvdienās negadījumos uz ceļiem gājuši bojā divi cilvēki, savukārt ugunsdzēsējiem-glābējiem gads iesācies mierīgāk – ugunsgrēkos nav neviena bojāgājušā.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma”  Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis pastāstīja, ka gadumijā ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā divi cilvēki – viens gājis bojā 2017.gada pēdējā dienā, bet otrs šī gada 1.janvārī.

Taču policija uz ceļiem fiksējusi nedaudz mazāk dzērājšoferu nekā pērn. Arī ceļu satiksmes negadījumu un tajos cietušo bijis mazāk.

Valsts policijas Metodikas un analītikas nodaļas priekšnieks Andris Locs intervijā Latvijas Radio papildināja, ka

kopumā svētku brīvdienas bijušas mierīgākas nekā citas nedēļas nogales.

Komentējot pie stūres pieķerto iereibušo šoferu skaita sarukumu, Locs norādīja, ka svētkos policijas darbinieku skaits uz ceļiem bijis mazāks nekā pērn.

Arī raugoties gada griezumā, uz ceļiem bojāgājušo skaits ir samazinājies. Pēdējos piecus gadus vērojams, ka pieķerto dzērājšoferu skaits sarūk, piebilda Locs.

Ugunsdzēsējiem 2018.gads sācies mierīgāk nekā citus gadus – gadumijā ugunsgrēkos nav gājis bojā neviens cilvēks. Taču ir cietis kāds cilvēks ugunsgrēkā dārza mājiņā Rīgā, LTV pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Šogad gadu mijā netika dzēsti ugunsgrēki, kas būtu saistīts ar nepareizu pirotehnikas lietošanu, toties tika dzēsti divi ugunsgrēki saistībā ar svecēm, kas atstātas bez uzraudzības. Vēl ar svētkiem saistīti izsaukumi tika saņemti 1.janvāra pēcpusdienā, kad

Vienības laukumā Daugavpilī un Pilsētas laukumā Kuldīgā, visticamāk, ka elektroierīču īssavienojuma rezultātā aizdegās izrotātas svētku egles.

Svētdien, 31.decembrī, glābēji no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku, bet Ķīpsalas ielā Rīgā noslīkušu cilvēku izcēla no kanalizācija akas. Abos gadījumos noslīkušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Iesākoties 2018.gadam, VUGD aicina iedzīvotājus īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, piemēram, šobrīd nepārkurināt krāsnis, uzmanīgi attiekties pret degošām svecēm, nerīkoties neapdomīgi ūdenstilpņu tuvumā un uzstādīt savos mājokļos dūmu detektorus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti