Dienas ziņas

Jelgavā kopīgi sagaida pilsētas 750.jubilejas gadu

Dienas ziņas

Zemgales uzņēmēji labākus laikus darbiniekiem nesola

Nozog sinagogas skulptūru

Gadumijā Liepājā nozog sinagogas skulptūru

Pirmā janvāra diena nepatīkamu pārsteigumu atnesusi Liepājas ebreju kopienas draudzes locekļiem. Nozagta nesen pilsētā uzstādītā sinagogas bronzā izlietā piemiņas zīme. Policijā par notikušo uzsākts kriminālproces.

Vēl pavisam nesen - 16.decembrī Liepājā, vietā, kur pirms Otrā pasaules kara atradās Lielā sinagoga, svinīgi atklāja piemiņas zīmi – sinagogas skulptūru. 1. janvāra dienā konstatēts, ka bronzā izlietā piemiņas zīme ir pazudusi.

"Par to, ka tā ir tīra zagšana, par to es nešaubos, tas bija no bronzas, pāri par 20 kilogramiem, un tā nebija tik viegli noņemama, bija diezgan nopietni arī piestiprināts. Viņu nevarēja tā vienkārši divu minūšu laikā izcelt ārā," stāsta Liepājas Ebreju draudzes valdes locekle Ilana Ivanova.

Viņa pieļauj, ka zādzībai izmantots gadumijas uguņošanas aizsegs, līdzīgi kā tas notika tieši pirms 10 gadiem. Tad salūta laikā no Liepājas muzeja nozaga unikālu medību bisi.

"31.datumā es biju no rīta un skatījos, viss bija kārtībā. Un pēcpusdienā arī bija. Tur ir braucis arī no mūsu draudzes cilvēks un vienmēr, kad brauc garām, tad pamana.  Nu varbūt tā doma, ka tieši tajā brīdī, kad bija uguņošana 31.decembra naktī, kad visi spēki sakoncentrējušies pilsētas centrā, tad kaut kur mazliet tālāk arī var notikt, tā kā mēs atceramies to gadījumu ar muzeju," domā Ivanova.

"Policija ieradās notikuma vietā, tika pieņemts lēmums par šo notikušo faktu uzsākt kriminālprocesu, notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus un iesaistītās personas," sacīja Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Šteinberga.

Liepājas Ebreju draudzes pārstāvji cer, ka vainīgos izdosies notvert un sinagogas skulptūru atgūt. Lielas cerības tiek liktas uz faktu, ka tuvumā esošā Liepājas domes ēkas aprīkota ar novērošanas kamerām. Ierakstos, iespējams būs fiksēts zādzības brīdis. Tāpat draudze lūdz atsaukties aculieciniekus. Tomēr, ja statuju neizdosies atgūt, tikšot izveidota jauna, tiesa gan, ne no dārgmetāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti