Gads kopš zāļu verifikācijas ieviešanas – Latvijā viltojumi nav pieķerti

Jau gadu Latvijā ieviesta zāļu verifikācijas sistēma, kas ar īpaša QR koda palīdzību ļauj izsekot zāļu ceļam no ražošanas līdz pat nodošanai patērētājam. Sistēmas mērķis ir neļaut tirgū nonākt viltotiem medikamentiem. Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas vadītāja Inese Erdmane skaidroja, ka gada laikā Latvijā nav bijuši gadījumi, kad notvertas viltotas zāles, tomēr citur pasaulē sistēmai izdevies tādas atrast.  

Sistēma ir ieviesta 28 valstīs, un, protams, šobrīd izaicinājums ir vairāk sadarbība starp dažādām sistēmām, ar citām valstīm, stāstīja Erdmane.

Latvijas sistēmā ir augšupielādēti vairāk nekā 79 miljoni iepakojumu un vairāk nekā 21 miljons iepakojumu jau dzēsti no sistēmas. 

Inese Erdmane: Gads kopš zāļu verifikācijas ieviešanas – Latvijā viltojumi nav pieķertiKristaps Feldmanis

Sistēma ģenerē trauksmes brīdinājumus, kad jāieliek zāles karantīnā un jāveic izmeklēšana, kas nozīmē - ir potenciālas aizdomas. Līdz šim potenciālie riski ir bijuši saistīti tomēr ar tehniskām lietām, un Latvijā nav atrasti viltojumi, stāstīja Erdmane.

Veselības ministrija gan uzsvēra vienu gadījumu pērn Nīderlandē, kur ar šīs sistēmas starpniecību tika konstatētas viltotas zāles onkoloģisko slimību ārstēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti