Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lielvārdē atklāj šokolādes skulptūru izstādi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valcēnietei tituls «gada zobārsts»

Gada zobārstes balvu saņēmusī valcēniete konkurenci nejūt; pusgada pieraksts pilns

Lai atvērtu savu zobārstniecības kabinetu, bija vajadzīgi astoņi mēneši. Kopš tā brīža apritējis jau gads un par drosmīgo izvēli ir tikai gandarījums - tā par savu jauno pieredzi privātpraksē saka “Gada balvas medicīnā 2017” “Gada zobārsts” titula ieguvēja Nataļja Bišlere no Valkas. Lai arī Valkā un kaimiņos Igaunijā Valgā zobārstu ir pietiekami, viņai klientu netrūkstot. Pieraksts ir pat vairāk nekā pusgadu uz priekšu.  

Nataļjai Bišlerei ir jau aptuveni 13 gadu pieredze zobārstniecībā. Pirms atvēra savu privātpraksi dzimtajā Valkā, viņa brauca strādāt uz Valmieru, Rīgu, arī Strenčiem, taču pirms dažiem gadiem kļuva par mammu un ikdienas dzīve bija jāpārkārto. Privātprakse izveidota tikai ar ģimenes atbalstu, tika iznomāta neliela ēka netālu no pilsētas centra, pašu spēkiem viss izremontēts, sataisīta kanalizācija un iegādāts nepieciešamais aprīkojums. Visvairāk laika gan prasīja tieši birokrātiskais process.

“Visi papīri... Kamēr piereģistrējām firmu, tad visi dokumenti Veselības inspekcijai, ir izieti kursi darba drošībā, ugunsdrošībā, elektrodrošībā, ir rentgena sertifikāts, vēl citi sertifikāti un atļaujas. Tā astoņi mēneši," savu ceļu uz privātpraksi atceras zobārste.

Noteikti paiešot vēl vismaz trīs līdz četri gadi, kamēr atmaksāsies visi ieguldītie līdzekļi,

bet galvenais jau, ka ir darbs savā dzīvesvietā. Valkā esot vēl pieci zobārsti, tikpat arī kaimiņpilsētā Valgā, bet konkurence nav jūtama. Šobrīd pieraksti ir jau līdz rudens beigām. Iespējams, tāpēc, ka Valkā viņa esot vienīgā, kura veic arī sarežģītākas manipulācijas. Daudz klientu ir arī no Valmieras un citām vietām, reizēm piesakās pat visa ģimene, kuri pie reizes brauc apciemot radus un draugus, vai arī iepirkties uz Igauniju.

Klientu lokā arī kaimiņi igauņi, jo tur zobārstniecības pakalpojumi esot krietni dārgāki. 

“Viena paciente nāca raut gudrības zobu, te viņa samaksāja 30 eiro. Vispār viņu sūtīja uz Tartu un uzreiz pateica, ka būs jāmaksā 180 eiro. Tad viņa bija izbrīnīta, kad es viņai pateicu par 30 eiro, viņa pateica “wow”, varēšot sev kaut kādu dāvanu nopirkt," atceras Bišlere.

Zobārste piebilst, darbs viņai ļoti patīk un, izvērtējot pirmo gadu privātpraksē, nešaubās, ka tā bija pareizā izvēle. Papildus stimulu neapstāties pie sasniegtā tagad dod arī pacientu novērtējums - iegūta “Gada zobārsta” balva. 

“Visiem jābūt pozitīviem un priecīgiem, ka Valkā - tādā mazā novadā var dabūt kaut ko tādu," saka Jānis Ostapko, pacients no Straupes. "Salīdzinot ar Rīgu un citām lielām zobārstniecībām.. tur arī labi speciālisti strādā, šeit, cepuri nost!".
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt